Плюсовете на керамичните съдове

От скоро на нашия пазар навлязоха керамичните съдове и реших да се поразровя да събера мнения за тях, както и да ви кажа собствено такова. Дори и нови на пазара, от древни времена хората са използвали керамични съдове, в които храната става много вкусна.

Керамични съдове

Керамичните съдове са изключително удобни за готвене, а приготвените в тях продукти са много по-здравословни, отколкото тези, които са приготвени в алуминиеви или друг вид съдове.

В керамични съдове можете да готвите месо, риба, зеленчуци, както и да печете различни видове кулинарни шедьоври без добавяне на мазнини. Технологията на готвене на различни ястия в керамични съдове е доста опростена и не изисква специална подготовка.

Готвене в керамични съдове

Достатъчно е да подготвите продуктите, които са ви необходими за ястието, да ги сложите в съда, да го покриете с керамичен или стъклен капак и да го сложите във фурната, като можете да добавите малко вода или вино към продуктите, които готвите, както и необходимите подправки.

Ако желаете, можете да облепите капака с тесто, за да се задуши по-добре ястието. Изпробвала съм подобна рецепта и става много вкусно, но трябва да сте наясно за колко време се приготвят продуктите в керамичния съд, за да можете да не разрязвате тестеното запечатване. Ястията, приготвени по тази технология, направо се топят в устата.

Керамичните съдове се слагат в студена фурна, за да се нагреят постепенно. Ако сложите керамичен съд в гореща фурна, той може да се спука. Температурата на готвене задължително е до 250 градуса и готвенето може да продължи около час. След като е готово, ястието се вади от фурната и се сервира. То се поднася направо в керамичния съд, в който е приготвено. Така освен че се поддържа топло, то е и много по-красиво.

Много са удобни съдовете, които имат само вътрешно керамично покритие. Такива са модерните тигани и тенджери, с които се готви здравословно. По тях нищо не залепва и количеството на мазнината за готвене може да е минимално. Разбира се, и цената им е по-висока, но пък са умна инвестиция. Нека ви разкажа първия път когато внесох у дома керамичен съд какво стана - моята любима баба беше се намръщила, че имаме много алуминиеви и тефлонови съдове, но след като веднъж й обясних за вредата от алуминиевите и тефлоновите съдове, тя започна да готви с керамичния тиган и вече използва само него.

Керамични съдове
Почистването на керамичните съдове

Керамичните съдове са екологично чисти. Те са лесни за поддръжка, защото се мият много лесно.

Керамиката е идеална е за готвене и печене. Върху керамичните съдове не полепва нищо и затова позволява лесно печене и често готвене, ако разбира се полагате и необходимите грижи. По-долу ще намерите стъпките, които трябва да следвате за да се грижите правилно за съдовете си от глина и керамика.

Преди да употребите керамичен съд за пръв път го изплакнете, но само с вода.

За идеално почистване на съда използвайте пластмасова стъргалка или само гъба без твърди участъци отгоре и изплакнете обилно с течаща вода. Не използвайте студена вода върху гореща керамична повърхност или обратно, защото това може да доведе до счупването на съда и напукване на повърхността. Не използвайте сапун, освен ако не желаете следващото ви ястие да им вкус на сапун. Не слагайте съдове с керамична повърхност в съдомиялна, защото температурите могат да повредят съда и в него да остане постоянна миризма на препарат за почистване, която ще се пренесе върху храната ви.

Страница 12
Етикети:

Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
Няма коментари
Подобни статии:
Сподели статията
Нови снимки
от krasikn10от Ella_22от Doroteyaот zlareот zlareот zlareот zlareот zlareот zlareот zlareот zlareот Ella_22от Ella_22от Doroteyaот Doroteyaот Doroteyaот Doroteyaот Doroteyaот krasikn10от Lirinka
Рецепти на деня
> <


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.