Свински ребра с меден сос
![]() | Рейтинг: ![]() Сложност: ![]() Изпробвана: 1 ![]() Любима на 7 готвача ![]() | ![]() |

Снимката е добавена от zlare
Необходими продукти
- • 1 кг свински ребра, олио за запържване
- За маринатата:
- • 2 ч.л. червен пипер
- • 4 с.л. соев сос
- • 100 мл бяло вино
- • 100 мл вода
- • щипка сол
- • черен пипер
- • 100 мл течен мед
Начин на приготвяне
Всички продукти за соса (маринатата) се смесват и месото се залива. След 30 минути месото се изважда от маринатата и се подсушава с кухненско руло. В тава се сипва малко олио и се слага във фурната да се загрее. Ребрата се запържват в тавата почти до готовност и към тях се прибавя маринатата. Пече се до готовност на 200С градуса, като се следи месото да не изгори. Добре е ребрата да се обръщат от време на време.
Рецептата е добавена от geri_skbg на 5 Март 2017 г.
Източник: от кухнята на мама
Източник: от кухнята на мама
Още рецепти за:
Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
снимки от zlare ![]() [Изпробвал рецептата] |
![]() |
10 Сеп 2017 |
# 1 zlare ![]() [Изпробвал рецептата] | Станаха много хубави. Аз не ги подсуших. Стояха в марината около час. Пекох ги с марината. Превъзходни са. [Изпробвана] | 10 Сеп 2017 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.