Немски пай с кайма и спагети
Необходими продукти
- • 700 г тесто
- • 250 г спагети
- • 500 г кайма
- • 400 г кашкавал
- • 100 г топено сирене
- • 1/2 връзка магданоз
- • масло
- За соса:
- • 1 бр. люта чушка
- • 1 с.л. кетчуп
- • 2 с.л. олио
- • 1 ч.л. оцет
- • 2 ч.л. захар
- • 1/2 ч.ч. доматен сок
- • 2 с.л. доматено пюре
- • 4-5 бр. домати от консерва
- • щипка черен пипер
- • щипка чубрица
- • 2 скилидки чесън
Начин на приготвяне
400 г от тестото се разточва така, че след като се постави на дъното на тава краищата му да излизат от външната й страна. Върху блата се нареждат половината сварени спагети по цялото дъно. С пасатор се разбиват всички продукти за соса, след това се слага в дълбок тиган и заедно с каймата се пържи до полуготовност. Върху спагетите в тавата се настъргва половината от кашкавала, залива се с плънката от тигана, отгоре се разпределя топеното сирене и се поръсва с магданоз. Отгоре се слагат другата част от спагетите, поръсва се с останалия настърган кашкавал. Останалата част от тестото се разточва така, че да покрие изцяло плънката, с краищата на долният блат се запечатва горния, като се внимава да не се скъса и да излезе плънката. Ястието се намазва с масло и се пече за 30-40 минути или до зачервяване на тестото. След като се извади от фурната се покрива с влажна кърпа за 10-15 минути преди сервиране.
Рецептата е добавена от georg114 на 27 Август 2007 г.
Още рецепти за:
Топено сирене ⋅ Ястия с мляно месо (кайма) ⋅ Спагети ⋅ Паста с кайма ⋅ Други тестени ястия ⋅ Солени пайове ⋅ Немска кухня
Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
Няма коментари
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.