Мусака с картофи и патладжани
![]() | Рейтинг: ![]() Сложност: ![]() Изпробвана: 1 ![]() Любима на 10 готвача ![]() | ![]() |

Снимката е добавена от renito
Необходими продукти
- • 1 кг кайма по избор
- • 2 глави лук
- • 5-6 бр. картофи
- • 2 бр. патладжани (големи)
- • 3-4 с.л. олио
- • 2 скилидки чесън
- • 2-3 с.л. доматено пюре
- • сол, чубрица
- За заливката:
- • 400 г кисело мляко
- • 1/2 ч.л. сода
- • 2 бр. яйца
- • 4 с.л. брашно
- • сол, чубрица, червен пипер
Начин на приготвяне
Патладжаните се измиват и нарязват по дължина на 4 парчета (не се белят) и после по диаметъра на 1.5 см. Посоляват се и се оставят да се отцедят за 20 минути. В дълбока тава - ползвам една с диаметър 32 см и дълбочина 8 см - се разбърква каймата с 2-3 ч.ч. вода и ситно нарязания лук и олиото (не се запържва). Слага се във фурната на 250С градуса, като се разбърква на 10 минути. Нарязват се измитите и обелени картофи на кубчета и се добавят към каймата и лука. Посолява се на вкус и се слага чубрицата и ситно нарязаните скилидки чесън. Запържват се патладжаните и се добавят в тавата, заедно с доматеното пюре. Разбърква се и се пече още 10 минути.
Приготвя се заливката от киселото мляко със содата и яйцата, брашното и подправките. Залива се и пече на 200С градуса, докато стане коричка (около 15 минути).
Приготвя се заливката от киселото мляко със содата и яйцата, брашното и подправките. Залива се и пече на 200С градуса, докато стане коричка (около 15 минути).
Рецептата е добавена от sidi13 на 6 Юли 2013 г.
Още рецепти за:
Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
# 4 sidi13 ![]() [Автор на рецептата] | renito, идеята за кашкавала е чудесна! И аз ще пробвам. ![]() | 3 Юли 2018 |
# 3 renito ![]() [Изпробвал рецептата] | Хареса ни! Приготвям я със същите продукти, обаче по друг начин, картофите сварявам, патладжаните и каймата запържвам до готовност и редя на пластове. Запичам само, докато стегне заливката. Сега, вместо заливка поръсих с настърган кашкавал. [Изпробвана] | 1 Юли 2018 |
снимки от renito ![]() [Изпробвал рецептата] |
![]() |
1 Юли 2018 |
# 2 sidi13 ![]() [Автор на рецептата] | Избягвам запръжките. Идеята е добра Алиана- ще пробвам и патладжана да не запържвам! ![]() | 9 Юли 2013 |
# 1 Aliana ![]() | Изглежда вкусно. Но след като не се запържва лука, не бих запържила и патладжаните. Така ястието ще е доста по-леко и здравословно. Аз и гръцка мусака правя без нищо да пържа - и пак става страхотно! Не се съмнявам, че и тази мусака ще се получи ![]() | 9 Юли 2013 |
снимки от sidi13 ![]() [Автор на рецептата] |
![]() |
6 Юли 2013 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.