Макарони в тесто
Необходими продукти
- • 250 г макарони
- • 100 г смляно телешко месо
- • 50 г смляно свинско месо
- • 40 г сланина
- • 1 глава кромид лук
- • 6-7 бр. мариновани гъби
- • 50 г кашкавал
- • 2 бр. жълтъци
- • 2—3 с.л. сметана
- • сол
- • 300 г брашно
- • 125 г масло
- • 1 бр. яйце
- • 1/2 ч.ч. прясно мляко
- • 1 ч.л. бакпулвер
Начин на приготвяне
Брашното, смесено с бакпулвера и 1 ч.л. (5 г) сол, се пресява 2—3 пъти и се стрива с маслото, докато стане на трохи. Прибавя се разбитото яйце (от което е отделена 1 с.л. за глазурата), а след това постепенно се прибавя прясното мляко, докато се замеси средно меко тесто. То се разстила на кора, с която се покриват дъното и стените на тортена форма. Ситно нарязаният лук се запържва с нарязаната на кубчета сланина, след което се прибавят отцедените и нарязани на ивички гъби, смляното месо, черен пипер и сол на вкус. Сместа се задушава и се сваля от огъня да изстине. Прибавят се разбитите жълтъци, настърганият кашкавал, сметаната и сварените и отцедени макарони. Всичко се изсипва в облицованата с тесто форма и се пече в гореща фурна 25 минути. Тортената форма се отваря и ястието внимателно се премества върху подходящо блюдо.
Рецептата е добавена на 9 Октомври 2003 г.
Още рецепти за:
Ястия с телешко месо ⋅ Ястия с мляно месо (кайма) ⋅ Телешка кайма ⋅ Кайма смес (телешка и свинска) ⋅ Ястия с гъби ⋅ Паста ⋅ Макарони ⋅ Паста с телешко месо ⋅ Паста с кайма ⋅ Паста с гъби ⋅ Италианска кухня
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
Няма коментари
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.