Харесваш "Веселият Готвач"?
Регистрирай се тук или използвай
за да получиш пълен достъп до всички екстри:

Любими рецепти - запази рецептите, които харесваш в удобни списъци
Публикуване на рецепти, снимки, статии - сподели какво знаеш, покажи как готвиш
Писане на коментари - участвай в разговорите с въпроси, отговори и твоето мнение
и още много други...
Вече имаш регистрация? Влез с име и парола
Кюфтета от коприва
![]() | Рейтинг: ![]() Сложност: ![]() Изпробвана: 2 ![]() Любима на 12 готвача ![]() | ![]() |

Снимката е добавена от ren4ok
Необходими продукти
- • 500 г коприва
- • 1/2 ч.ч. натрошено сирене
- • 2 бр. яйца
- • 1 ч.л. брашно
- • 2 глави лук
- • 1/3 ч.ч. смлени орехи
- • щипка сода
- • 1 ч.л. сол
- • брашно или галета за овалване
- • олио за пържене
Начин на приготвяне
Копривата се измива, почиства и нарязва. Слага се да се задуши с 1/3 ч.ч. вода и солта. Когато изстине се отцежда и към нея се прибавят сиренето, яйцата, брашното, ситно нарязаният лук, орехите и содата. Омесва се и се оформят кюфтета, които се овалват в брашно или галета и се пържат в сгорещено олио.
Рецептата е добавена от reni55 на 29 Октомври 2008 г.
Източник: Димитър Мантов
Източник: Димитър Мантов
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
# 2 ren4ok ![]() [Изпробвал рецептата] | Много вкусни. Правя както кюфтета така и омлет от коприва. Много вкусни и полезни. [Изпробвана] | 30 Апр 2015 |
снимки от ren4ok ![]() [Изпробвал рецептата] |
![]() |
30 Апр 2015 |
# 1 neli.mag ![]() [Изпробвал рецептата] | Хубава рецепта! И аз правя такива копривени кюфтета, обаче орехите не ги меля. Оставям ги по-едро счукани за да хрупат. [Изпробвана] | 31 Окт 2008 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.