Кашкавалена питка
Рейтинг: 7
Сложност: Средна
Любима на 9 готвача Любима
Разпечатай
виж снимката
Снимката е добавена от lili_peni
Снимка 4321
Необходими продукти
  • • 600 г брашно
  • • 4 бр. яйца XL
  • • 500 г овче сирене
  • • 400 г кашкавал
  • • 1 с.л. сол
  • • 1 с.л. захар
  • • 42 г прясна мая
  • • 125 г масло
  • • 3 с.л. свинска мас
  • • 250 г кисело мляко
Начин на приготвяне
В чаша се натрошава маята, добавя се захарта и 50 мл топла вода. Обърква се добре и се добавя 2-3 с.л. брашно, обърква се добре и се оставя да изпълни цялата чаша.

Млякото се разбива с две цели яйца и белтъците от двете други яйца, останалите жълтъци се отделят за намазване преди печене.
Половината масло се нарязва на кубчета и в друга чаша се разтопява заедно със свинската мас в микровълновата.

В тава се разбъркват добре сместа от млякото и яйцата, шупналата мая, сместа от мазнината и солта. Добавя се постепенно брашното и се меси докато се получи меко не лепнещо тесто.
Тестото се разделя на две части и се оставя да втаса добре.

Върху предварително намазан плот с масло, всяка част се разточва на тънко, намазва се с масло и се поръсва със сирене и настърган кашкавал. Навива се на руло и се реже на триъгълници.
Нареждат се в намазана с масло тава, първият ред тригълничета гледат в една посока, вторият в обратна, като при зъбните колеленца.

След като втаса се намазва внимателно с жълтъците и се пече в предварително загрята фурна на 150С за 20 минути, след това се усилва на 190С и се пече докато стане златиста, 15 минути - при мене в печка Раховец.
След като се извади се намазва с масло и се завива с кърпа или алуминиево фолио за около 15 минути.

* Продуктите са за една тава.
* Когато я правя за нова година в триъгълничета слагам късметчета обвити в алуминиево фолио.

Рецептата е добавена от lili_peni на 31 Декември 2016 г.
Номинация в конкурсРецептата е участвала в конкурс Рецепта на месец Януари '17 [Тестени]
Още рецепти за:

Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
снимки от
lili_peni
магьосник в кухнята
[Автор на рецептата]
Снимка 4 1 Яну 2017
снимки от
lili_peni
магьосник в кухнята
[Автор на рецептата]
Снимка 1Снимка 2Снимка 3 31 Дек 2016

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.