Бишкотена торта Аламинут
![]() | Рейтинг: ![]() Сложност: ![]() Изпробвана: 2 ![]() Любима на 118 готвача ![]() | ![]() |

Снимката е добавена от tancheto_petkova
Необходими продукти
- • 4 с.л. брашно
- • 3 с.л. какао
- • 1 ч.ч. захар
- • 1 л прясно мляко
- • 50-80 г масло
- • 2 ванилии
- • 2 с.л. ром
- • бишкоти
Начин на приготвяне
Разбъркваме 4 равни лъжици брашно с 3 лъжици какао и 1 чаша захар. Наливаме постепенно 3 чаши прясно мляко. Поставяме сместа на слаб огън и я бъркаме, докато се превърне на гъст крем. Сваляме крема и като го бъркаме, веднага пускаме маслото. След като се разтопи маслото, ароматизираме крема с 2 праха ванилия или 2 лъжици ром и го оставяме да изстине, като го разбъркваме често. В чиния за торта нареждаме един пласт от бишкоти, потопени за момент в подсладено прясно мляко или вода (празнините попълваме с натрошени бишкоти). Намазваме ги с половината крем и нареждаме отгоре втори пласт от бишкоти. Намазваме тортата с останалия крем и я поръсваме с едро счукани леко запечени бадеми, с настърган шоколад или със сметана.
Рецептата е добавена от korneliq на 24 Януари 2009 г.
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
# 5 mimina ![]() [Изпробвал рецептата] | Наистина е разкошна! Сега я правя за втори път и просто нямам търпение да се й насладя отново... :-) [Изпробвана] | 30 Юли 2011 |
снимки от tancheto_petkova ![]() |
![]() |
31 Авг 2010 |
# 4 pepeleon ![]() | Комплименти страхотен вкус и бързина! Веднага в любими... | 31 Авг 2010 |
# 3 2752039 ![]() | Вече я направих и чакам с нетърпение да я опитаме! Браво за хубавата рецепта! | 20 Апр 2010 |
# 2 BABY ![]() [Изпробвал рецептата] | Разкошна става. [Изпробвана] | 25 Яну 2009 |
# 1 zuzkoto ![]() | Директно заминава в любими. | 25 Яну 2009 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.