Пипер с мляко
Рейтинг: ![]() Сложност: ![]() Изпробвана: 1 Любима на 8 готвача |
Снимката е добавена от sneji_stoyanova
Необходими продукти
- • 1 кг червени чушки (може и зелени)
- • 5-6 с.л. брашно
- • 1 л прясно мляко
- • черен пипер, сол
- • олио
Начин на приготвяне
Слагаме олиото и чушките, които са предварително нарязани в тенджера да се позадушат малко, след което се отхлупва и се дозапържва. Когато са готови се добавя брашното, което се запържва до златисто и се сипва млякото, докато се бърка непрекъснато, за да не се получат топчета. Слага се сол и черен пипер.
* Лично аз добавям и 1 ч.л. Маги фикс малки тайни.
* Лично аз добавям и 1 ч.л. Маги фикс малки тайни.
Рецептата е добавена от sneji_stoyanova на 3 Юни 2015 г.
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
| # 2 sneji_stoyanova ![]() [Автор на рецептата] | И на мен ми е познато от детството, dimidim11 Ще опитаме и във варианта с доматен сос. | 4 Юни 2015 |
| # 1 dimidim11 ![]() [Изпробвал рецептата] | Това ястие е едно от любимите ми от моето детство, аз добавям и малко чубрица. А ако се комбинира и с доматен сос става още по-голяма вкусотия .[Изпробвана] | 3 Юни 2015 |
| снимки от sneji_stoyanova ![]() [Автор на рецептата] |
![]() |
3 Юни 2015 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.











Ще опитаме и във варианта с доматен сос.



























