Печен патладжан пармежано с намалена мазнинност
|  | Рейтинг:  Сложност:  Изпробвана: 1  Любима на 16 готвача  |  | 

Снимката е добавена от AnnaJames
Необходими продукти
- • 1 бр. патладжан
- • 1 ч.ч. доматен сос за спагети
- • 1 непълна ч.ч. сирене пармезан или кашкавал
- • 3 с.л. олио
- • чесън - по желание
Начин на приготвяне
Патладжанът се нарязва на колела, посолява и отцежда. Колелата се нареждат леко застъпени, помежду им се нарежда нарязания на колелца чесън, и отгоре се полива олиото. Пече се в загрята до 180С фурна докато омекне. Отгоре се полива доматения сос, и се поръсва с пармезан или кашкавал - каквото използвате. Пъхва се отново във фурната и се пече докато пармезанът или кашкавалът се стопи и порозовее.
Рецептата е добавена от AnnaJames на 20 Април 2017 г.
|  | Рецептата е победител в конкурс Рецепта на месец Май '17 [Ястия и супи] | 
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

 
 Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
| # 2 xevi  [Изпробвал рецептата] | Получи се много добре, благодаря за рецептата  [Изпробвана] | 6 Май 2017 | 
| # 1 AnnaJames  [Автор на рецептата] | Така приготвеният патлаждан пармезано има същият вкус като оригиналната рецепта - в която резените патлаждан се пържат преди да се пекат с пармезана - но е много по-лек за стомаха. | 20 Апр 2017 | 
| снимки от AnnaJames  [Автор на рецептата] |  | 20 Апр 2017 | 
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.
 
 	      	
 	      




 
   




























