Дроб-сарма
Рецептата е изпробвана!Рейтинг: 9
Сложност: Средна
Изпробвана: 4 изпробвана
Любима на 35 готвача Любима
Разпечатай
виж снимката
Снимката е добавена от moniku
Необходими продукти
  • • агнешки дреболии от 1 агне
  • • 1 бр. агнешко було
  • • 2 връзки пресен кромид лук
  • • 1/2 ч.ч. (100 г) мазнина
  • • 1/2 ч.ч. (100 г) ориз
  • • 1 ч.ч. (200 г) кисело мляко
  • • 2 бр. яйца
  • • 1 ч.л. (10 г) доматено пюре
  • • 1/2 връзка джоджен
  • • черен пипер
  • • сол
Начин на приготвяне
Агнешките дреболии се сваряват в подсолена вода, след което се изваждат и се нарязват на ситно, а бульонът се прецежда в отделен съд. Ситно нарязаният лук се запържва леко в мазнината и към него се прибавят оризът, дреболиите, черният пипер, ситно нарязаният джоджен и 1-2 чаши от бульона. След 15-20 минути съдът се отстранява от огъня. Агнешкото було, предварително накиснато в хладка вода, се нарязва на парчета, в които се разпределя сместа от месото и ориза. Сармите се нареждат в тавичка, като загънатите краища на булото се оставят отдолу, заливат се с малко бульон и по 1 лъжичка от размитото с вода доматено пюре и се пекат в умерена фурна. Готовото ястие се полива с разбитите яйца и киселото мляко и се запича 10-15 минути в по-силна фурна.
Рецептата е добавена на 1 Декември 2002 г.
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
# 7
moniku
началник печка
[Изпробвал рецептата]
Превъзходно! Приготвих с заешки дроб, бял, черен и бъбречета. Не обичам застройки и намазах сърмите с доматено пюре за коричка. Добавих и снимка, надявам се, че автора няма да се обиди.
[Изпробвана]
10 Апр 2015
снимки от
moniku
началник печка
[Изпробвал рецептата]
Снимка 1 10 Апр 2015
# 6
nikolaus
аматьор с виличка
[Изпробвал рецептата]
Получи се много добре. Няма много шник-шнак става добре и с друг дроб! Комплименти!
[Изпробвана]
8 Май 2013
# 5
daniski
виртуоз с тиган
Чудесно ястие!11 Окт 2010
# 4
cveti
(нерегистриран)
Много приятна рецепта, която обичам да приготвям най-вече през зимата.
[Изпробвана]
21 Яну 2006
# 3
cveti
(нерегистриран)
Много е яка!21 Яну 2006
# 2
Стоян Филипов
(нерегистриран)
Рецептата е за "познавачи". Всеки път дава много добър резултат.
[Изпробвана]
3 Дек 2004
# 1
Cheni Miteva
(нерегистриран)
Рецептата е хубава и точна, жалко, че няма кой да я изпълни и оцени.5 Май 2003

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.