Сладкиш с вишни по саксонски
Необходими продукти
- За тестото за основа:
- • 500 г брашно
- • 1 пакетче бакпулвер
- • 175 г маргарин
- • 125 г захар
- • щипка сол
- • кората от 1 лимон или 2 праха ванилия
- • 2 бр. яйца
- • 3 с.л. (30 мл) прясно мляко
- За плънката:
- • 1.5 кг вишни
- • канела
- За тестото за трохи:
- • 1 ч.ч. (200 г) брашно
- • 100 г маргарин
- • 1/2 ч.ч. (100 г) захар
- • щипка сол
- • пудра захар за поръсване
Начин на приготвяне
Брашното и бакпулвера се смесват, след което към тях се прибавят останалите продукти от тестото за основа. Омесеното тесто се разстила в тава, като краищата се издърпват нагоре. Вишните се почистват и им се изваждат костилките, след което се нареждат плътно върху тестото и се поръсват с канела. От другите продукти се прави тесто, което се стрива на едри трохи върху вишните. Сладкишът се пече около 40 минути в умерена фурна и когато изстине се поръсва с пудра захар.
Рецептата е добавена на 6 Септември 2003 г.
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
# 1 Dell (нерегистриран) | Сладкиша е разкошен, само, че аз го направих със сладко от боровинки вместо с вишни. Пробвала съм и със сладко от горски плодове - всички варианти са много хубави! [Изпробвана] | 22 Дек 2004 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.