Харесваш "Веселият Готвач"?
Регистрирай се тук или използвай за да получиш пълен достъп до всички екстри:
  • Любими рецепти - запази рецептите, които харесваш в удобни списъци
  • Публикуване на рецепти, снимки, статии - сподели какво знаеш, покажи как готвиш
  • Писане на коментари - участвай в разговорите с въпроси, отговори и твоето мнение
  • и още много други...
Вече имаш регистрация? Влез с име и парола
Шоколадови круши
Необходими продукти
  • • 6 бр. круши
  • • 300 г пудра захар
  • • канела
  • • 1 бр. лимон
  • За соса:
  • • 300 мл сметана
  • • 6 ч. л масло
  • • 3 с.л. захар
  • • 150 г шоколад
Начин на приготвяне
Крушите се измиват и се подреждат вертикално плътно една до друга в дълбок съд. Заливат се с вода за да се прецени колко ще е необходимо за сиропа. Излива се водата в друг съд, добавя се канелата, оставя се да кипне и се прибавя изстисканият лимон. Крушите се слагат в сиропа и се варят 15-20 минути. Сметаната, маслото и захарта се поставят в съд и се загряват като се внимава да не кипне. След това се прибавя ситно нарязания шоколад и се разбърква. Крушите се изваждат в подходяща чиния и се заливат със соса.

Друг вариант е преди да бъдат сварени крушите се издълбават и след като се сварят се пълнят с крем или ядки и след това се заливат със соса.

Рецептата е добавена от BABY на 1 Ноември 2008 г.
Източник: Журнал за жената
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
Няма коментари

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.