Свински рула в гювеч
Необходими продукти
  • • 1 кг свинско месо
  • • 5 бр. моркова
  • • 8-10 бр. картофи
  • • 250 г гъби
  • • 200 г сланина
  • • 1-2 ч.ч. грах
  • • 1 ч.ч. вино
  • • сол, пипер, подправки според вкуса
  • • олио
Начин на приготвяне
Месото се нарязва на филийки, които леко се начукват, посоляват се с малко сол, черен пипер. На всяка филийка се слага в единия край нарязан морков, сланина и грах, увива се на ролце и се стяга с конец. Така готовото руло се запържва за кратко, докато промени леко цвета си, след което се прехвърля в гювеча. Зеленчуците се нарязват на по-едри парчета и се слагат при месото. Всичко това се залива с чашата вино и вода. Добавят се подправките и се пече на умерена фурна два часа до извирането на водата и ястието да остане само на мазнина.
Рецептата е добавена от ani_perla на 9 Април 2009 г.
Още рецепти за:

Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
# 1
magi71
магьосник в кухнята
Ани, пак вкусотийка ни предлагаш! Обичам ястия в гювеч, ще пробвам и това! Браво!10 Апр 2009

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.