Руло с чаени бискити
Необходими продукти
  • • 900 г чаени бисквити - плътни
  • • 125 г масло
  • • 220 г шипков мармалад - гъст
  • • 200-300 мл прясно мляко
Начин на приготвяне
Разбиват се кравето масло и шипковия мармалад (може и не цялото количество, зависи колко рула искате да направите) с вилица до пълно хомогенизиране.
Всяка бисквита се потапя в прясното мляко и се маже с 1 ч.л. от приготвената смес, потапя се следваща бисквита и се притиска към първата и така до изразходване на цялото пакетче бисквити. Така готовото руло се овалва (поръсва) по желание със смлени чаени бисквити, смлени орехи и/или друго. Завива се в кухненско фолио и се оставя на студено да престоят до следващия ден. Реже се по диагонал.

Рецептата е добавена от sisi76 на 19 Февруари 2012 г.
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
# 1
kami
магьосник в кухнята
от моето детство, благодаря ти тази рецепта. В любими е! Лесна и сладка!21 Фев 2012

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.