Пилешки крилца на скара с бял сос
Необходими продукти
  • • 14 бр. пилешки крилца
  • • 1 ч.ч. едра сол
  • • 2 ч.ч. вода
  • • 1 и 1/2 с.л. гарам масала (индийска смес от подправки) или смес от подправки по избор
  • • 1 с.л. олио
  • За соса:
  • • 2 ч.ч. изцедено кисело мляко
  • • 2 ч.л. семена от кимион
  • • 2 бр. моркови
  • • джоджен
Начин на приготвяне
Сос: В сух тиган за около 2 минути препечете семената на кимиона, като непрекъснато ги разбърквате, докато променят цвета си. След като изстинат ги смелете. Настържете морковите, смесете с млякото, кимиона, джоджена, сол и пипер. Соса трябва да престои няколко часа в хладилника.
Отрежете връхчета на крилата и ги разделете на две при свивката. В тенджера смесете водата и солта. Мариновайте крилата в соления разтвор, покрити и на студено от 2 до 24 часа. Изплакнете и подсушете много добре, като след това обилно намажете с олио и гарам масала. Печете на скара до златисто кафяво, 8-10 минути от всяка страна.
Готовите крилца се сервират залети със соса или соса поднесен отделно.

Рецептата е добавена от vesi_rn на 28 Април 2009 г.
Още рецепти за:

Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
Няма коментари



© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.