Пикантна супа с пиле и царевица
Необходими продукти
  • • 2 с.л. зехтин
  • • 340 г пилешки гърди
  • • 1 глава червен лук
  • • 1 с.л. брашно
  • • 1.5 л пилешки бульон
  • • 500 мл доматен сок
  • • 420 г консервирана царевица
  • • 2 червени люти чушки
  • • кориандър
Начин на приготвяне
Пилешкото месо се запържва заедно с 1 с.л. зехтин. Месото се изважда и се нарязва на парчета. Останалият зехтин се добавя в същата тенджера. Запържва се лукът, който е нарязан на дребно. Когато омекне се прибавя брашно. Готви се при непрекъснато бъркане 1-2 минути. Добавя се постепенно доматеният сок и бульонът. Супата се вари до сгъстяване и кипване. Прибавя се отцедената от водата консервирана царевица, пилешкото месо. Добавят се нарязани на ситно люти чушки. Супата се затопля, без да се кипва. При сервирането се поръсва с кориандър.

Рецептата е добавена от krisi на 24 Март 2009 г.
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
Няма коментари

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.