Паниран шницел по градинарски
Рейтинг: 9
Сложност: Средна
Любима на 23 готвача Любима
Разпечатай
виж снимката
Снимката е добавена от tari
Необходими продукти
  • • 500 г смляно месо смес
  • • 2 ч.л. доматено пюре
  • • 20 бр. гъби
  • • 1 глава лук
  • • 30 г масло
  • • 2 с.л. настърган Пармезан
  • • галета
  • • 2 бр. яйца
  • • брашно
  • • 1/2 ч.ч. прясно мляко
  • • сол
  • • черен пипер
  • • магданоз
  • • мазни­на за пържене
  • • кашкавал.
Начин на приготвяне
Смляното месо се омесва със сол, черен пипер, Пармезана и 2 с.л. галета. Лукът и гъбите, ситно нарязани, се задушават в маслото, прибавят се доматеното пюре и нарязан магданоз и се смесват с месото. Оформят се 4 шницела, овалват се в брашно и се оставят няколко минути да отлежат. От яйцата, прясното мляко, щипка сол и брашно се прави гъсто палачинково тесто, в което се потапят шницелите, а след това се панират в галета и се пържат в много сгорещената мазнина до златист цвят. Докато са горещи, се наръсват с настърган кашкавал.

Рецептата е добавена на 6 Март 2008 г.
Източник: "Аламинути", София Смолницка, 1988 г
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
снимки от
tari
магьосник в кухнята
Снимка 1 29 Апр 2009

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.