Харесваш "Веселият Готвач"?
Регистрирай се тук или използвай
за да получиш пълен достъп до всички екстри:

Любими рецепти - запази рецептите, които харесваш в удобни списъци
Публикуване на рецепти, снимки, статии - сподели какво знаеш, покажи как готвиш
Писане на коментари - участвай в разговорите с въпроси, отговори и твоето мнение
и още много други...
Вече имаш регистрация? Влез с име и парола
Млада коприва с печени орехи
Необходими продукти
- • 500 г млада коприва
- • 1 ч.ч. печени орехи
- • 1 ч.ч. цедено кисело мляко
- • 3 скилидки чесън
- • 3-4 стръка пресен копър
- • 2-3 с.л. зехтин (или олио)
- • сол
Начин на приготвяне
Младата коприва се измива на течаща вода, почиства се от твърдите дръжки, нарязва се на ситно и се залива с гореща вода. Престоява 10-12 минути, след което се отцежда с гевгир. Изцедената коприва се изсипва в по-дълбока купа. Към нея се прибавят натрошените орехи, млякото, овкусено с чесън и зехтин. Посолява се и се поръсва с копър.
Рецептата е добавена от korneliq на 7 Август 2009 г.
Източник: www.az-jenata.com-Красимира Димитрова
Източник: www.az-jenata.com-Красимира Димитрова
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или

Регистрирай се сега!
или

(не изисква регистрация)
# 1 roumymm ![]() [Изпробвал рецептата] | Това е моята любима копривена салата, но я правя с лимон вместо със цедено кисело мляко и не слагам копър. Копривата също може само да се стрие със сол вместо да се попарва. [Изпробвана] | 13 Май 2010 |
© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.