Коледни кравайчета
Необходими продукти
  • • 200 г брашно
  • • 140 г масло
  • • 100 г захар
  • • 2 бр. яйца
  • • щипка бакпулвер
  • • настъргана лимонова кора
  • • счукани орехи
Начин на приготвяне
Омесва се тесто (без орехите и 1 бр. белтък). Разточва се лист с дебелина 0.5 см и с две чашки се изрязват кравайчета (едната е по-голяма, а с по-малка се изрява отворът). Намазват се с белтъка, поръсват се с орехи и малко едра захар. Пекат се в слаба фурна.
Рецептата е добавена от tillia на 18 Декември 2008 г.
Източник: в-к Втора младост
Още рецепти за:

Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
# 2
desyj
магьосник в кухнята
Много вкусно, със сигурност и аз ще ги направя за Игнажден :)18 Дек 2008
# 1
zuzkoto
магьосник в кухнята
Обезателно ще ги пробам на този Коледа. 18 Дек 2008

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от ronicatот Lirinkaот ronicatот ronicatот ronicatот Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_na
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.