Грис-халва Карамел
Рейтинг: 10
Сложност: Средна
Любима на 50 готвача Любима
Разпечатай
виж снимката
Снимката е добавена от reni55
Необходими продукти
  • • 250 г грис
  • • 50 мл олио
  • • 50 г масло
  • • 250 г захар
  • • 1 ванилия
  • • 50 г орехи
Начин на приготвяне
В загрятата мазнина се запържва грисът до златист цвят. В отделен съд се карамелизира захарта до светъл карамел. Прибавя се 350 мл гореща вода и се бърка докато се стопи карамела, прибавя се ванилията и с този сироп се залива гриса. Сместа се вари още 3-4 минути и се добавят смлените орехи. Разстила се в тавичка, може да се поръси с кокосови стърготини или да се украси с топинг по желание.

Рецептата е добавена от zlatina на 20 Декември 2008 г.
Още рецепти за:

Свързани статии:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
# 2
anita29
магьосник в кухнята
Харесва ми. Става и за постите!4 Мар 2012
снимки от
reni55
магьосник в кухнята
Снимка 1 9 Фев 2009
# 1
magi71
магьосник в кухнята
Чудесна идея за грис халва! Браво!21 Дек 2008

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от ronicatот Lirinkaот ronicatот ronicatот ronicatот Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_na
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.