Харесваш "Веселият Готвач"?
Регистрирай се тук или използвай за да получиш пълен достъп до всички екстри:
  • Любими рецепти - запази рецептите, които харесваш в удобни списъци
  • Публикуване на рецепти, снимки, статии - сподели какво знаеш, покажи как готвиш
  • Писане на коментари - участвай в разговорите с въпроси, отговори и твоето мнение
  • и още много други...
Вече имаш регистрация? Влез с име и парола
Спаначена тарта
Необходими продукти
  • • 500 г точени кори
  • • 100 г кедрови ядки
  • • 500 г сирене
  • • 200 г спанак
  • • 5 бр. яйца
  • • 100 г кашкавал
  • • черен пипер, сол, индийско орехче
  • • лимонена кора
  • • бучка масло
  • • сушен риган
Начин на приготвяне
Смесват се кедровите ядки, сиренето, яйцата, кашкавал, сол, пипер и сушен риган. В нагорещен тиган намазан с олио се слага спанака за 2-3 минути. След това се добавя към него сол, индийско орехче, лимонена кора и бучка масло. След като стане готово се изсипва при сместа от продуктите.
Взимаме тава и слагаме хартия за печене която е мокра и почваме да редуваме 4 пласта кори и смес, така докато се свърши сместа. Закриваме всичко с лист хартия за печене, пак мокра. Слагаме за 15-20 минути в печка на 180С градуса.
След като стане готова се реже на триъгълници. Поднасяме със стръкче розмарин и натрошено сирене.

Рецептата е добавена от gogoo на 31 Май 2014 г.
Източник: Алекс Христов
Още рецепти за:
Подобни рецепти
Коментари
Трябва да сте влезли с акаунта си за да може да пишете коментари, добавяте рецепти и снимки и организирате рецептите, които харесвате в Любими.
Регистрирай се сега!
или
вход с Facebook
(не изисква регистрация)
Няма коментари

Сподели рецептата

Във форума
Нови снимки
от Lirinkaот Lirinkaот Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Elinor73от Black_Beretот Black_Beretот Lirinkaот ma_rri_naот ma_rri_naот ma_rri_naот lu4aот lu4aот lu4aот Lirinkaот Vorac
Рецепти на деня


© Информацията в този сайт или части от нея не могат да бъдат използвани без изричното съгласие на авторите.