Книга с рецепти

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
martinapetrova
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 15
Регистриран на: съб юни 24, 2017 11:01 am

Книга с рецепти

Мнение от martinapetrova » съб мар 17, 2018 3:45 pm

Използвате ли книги за готвене? Кажете ми някоя хубава книга с рецепти от различни кухни.


CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 159
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » нед мар 18, 2018 5:17 pm

И аз съм се затрупала с книги и списания, но вече нищо не купувам, защото си стоят натрупани. Купувала съм години наред и някои от тях вече не се издават. С времето установих, че много по-полезно е да научаваш много неща от форумите и сайтовете, тъй като там има не само превъзходни идеи, но можеш да коментираш, да зададеш въпрос и да получиш отговор и рецептите са изпитани, т.е. проиграни на практика. И тук има съфорумци, които имат чудесни лични сайтове и можеш напълно да им се довериш. Да не говорим, че в мрежата има множество кулинарни книги, които можеш да си свалиш безплатно - на всякакви езици. Когато ти трябва рецепта - ако имаш интернет и знаеш как да търсиш, то ти трябва само време, за да изчетеш и да избереш. И още нещо - преди време четох на някои сайтове, че издавани и много популярни готварски книги, които се рекламират всъщност са с допуснати съществени грешки и това е установено от професионални готвачи и майстори в занаята (ставаше дума май за някаква нашумяла книга за шоколада). Така че ас съм направила своя избор. А ти сама си решаваш. Успех и привет! :hungry: :D

martinapetrova
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 15
Регистриран на: съб юни 24, 2017 11:01 am

Мнение от martinapetrova » чет мар 29, 2018 12:23 pm

CVETETO3101 написа:И аз съм се затрупала с книги и списания, но вече нищо не купувам, защото си стоят натрупани. Купувала съм години наред и някои от тях вече не се издават. С времето установих, че много по-полезно е да научаваш много неща от форумите и сайтовете, тъй като там има не само превъзходни идеи, но можеш да коментираш, да зададеш въпрос и да получиш отговор и рецептите са изпитани, т.е. проиграни на практика. И тук има съфорумци, които имат чудесни лични сайтове и можеш напълно да им се довериш. Да не говорим, че в мрежата има множество кулинарни книги, които можеш да си свалиш безплатно - на всякакви езици. Когато ти трябва рецепта - ако имаш интернет и знаеш как да търсиш, то ти трябва само време, за да изчетеш и да избереш. И още нещо - преди време четох на някои сайтове, че издавани и много популярни готварски книги, които се рекламират всъщност са с допуснати съществени грешки и това е установено от професионални готвачи и майстори в занаята (ставаше дума май за някаква нашумяла книга за шоколада). Така че ас съм направила своя избор. А ти сама си решаваш. Успех и привет! :hungry: :D
Често обаче се случва някой да даде грешна рецепта и тук идва мястото на книгите, от които да проверяваме.

DonikaN95
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 5
Регистриран на: пет май 12, 2023 4:26 pm

Мнение от DonikaN95 » пет май 12, 2023 4:46 pm

В момента ползвам Кулинарна книга на малкия готвач


Отговори