здравословен проблем

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

здравословен проблем

Мнение от eni33 » съб авг 29, 2009 11:37 am

Искам да попитам имали ли сте екстрасистоли и ако имате такъв проблем как се справяте.Аз имам такива прескачания на сърцето от много години,но напоследък прескачанията зачестиха.Правиха ми изследвания на сърцето няколко пъти и излиза че то е здраво.Така и не можаха да установят вида на тези прескачания и да мо кажат на какво се дължат.А мога да ви уверя,че усещането е ужасно и по някога доста драматично.


Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Мнение от Vida » съб авг 29, 2009 11:57 am

Дължи се на поттискано нервно напрежение,Ени...притеснения които не показваш и тн..поне при мен е така,може да не е от това,при теб.Когато загубих баща си,често изпитвах,това което ти обясняваш...пиех,мента валерян и глог,и ме успокояваше.
Пиеш ли лекарства?

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » съб авг 29, 2009 12:14 pm

Щом изследванията са ти добри и аз предполагам, че е на нервна почва. Опитай с билки - валериан, маточина. Има и готови успокоителни чайове. И при мен се е случвало така. Даже към 4 ч сутрин получавах задушаване. Най-лесният съвет / и най-труден за изпълнение!!!/ - помъчи се да се абстрахираш от неприятностите. Намери си приятно занимание, срещи с приятни хора, въобще неща, които поне за миг да те откъснат от рутината.
Желая ти крепко здраве и горе главата! Всичко ще се оправи, трябва само силно да го искаш и да се бориш за него! :love: :chef:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб авг 29, 2009 12:27 pm

И аз съм ги имала, както казват Здравка и Ина, когато няма телесна причина, е ВИНАГИ психосоматично.

Но взимането на хапчета, били те само на растителна основа, не е решаване на проблема, а само временно отлагане на взимането на истински мерки.

А това са - намиране на индивидуален начин за избалансиране на стреса, като например спорт, и/или прогресивна мускулна релаксия (има дискове с указания), и/или масажи и ежедневни малки душевни радости, неща, които те карат да забравиш стреса около теб, индивидуални за всеки отделен човек.
Ясно ми е, че това което пиша тук, може да предизвика снизходилни усмивки. Но отговорното отношение към самият себе си и отделяне на внимание и време за собственото душевно здраве е единственият начин за справяне с акутни психосоматични оплаквания И предотвратяване на бъдещи. Взимането на лекарства се наблюдава само като придружаваща терапия.
Също така ми е ясно, че за постигането на това, което в момента пиша, т.е. за да се стигне до там, някой действително да вземе мерки, се налага промяна в мисленето, в мирогледа, в ценностната система, и отчасти реорганизация на ежедневието.

Поздрави!

Ралица
Последна промяна от Aliana на съб авг 29, 2009 2:25 pm, променено общо 1 път.
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » съб авг 29, 2009 2:24 pm

Благодаря ви момичета за подкрепата и добрите думи.Гледам да не се предавам ама от време на време изпушвам-хваща ме паниката и тичам на лекар(за кой ли път вече).А най-смешното е ,че досега докторите не са ми хванали нито една екстрасистола-нито на ЕКГ,нито на холтер,а като си тръгна се започва.В такива случаи винаги се оприличавам на лъжливото овчарче.Прост незнам какво става.Аз се чувствам зле,а те ми казват,че съм добре.
Здравче-да, пия бетаблокер и антиаритмик,но в много минимални дози.

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » съб авг 29, 2009 2:28 pm

Здравче при мен тези оплаквания зачестиха ,след като изгубих майка си.Пила съм валерян,глог и мента,но не ми помага.Много си права,че имам потиснати емоции,а съм си доста чувствителна и емоционална.Лошото е,че за това лек няма.

donita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 81
Регистриран на: пет юли 03, 2009 9:43 pm
Местоположение: Географският център на България

Мнение от donita » съб авг 29, 2009 2:52 pm

Екстрасистоли може да не се дължат на сърдечен проблем.В много случаи екстрасистолите са на дихателна основа и това се бърка дори от много лекари,докато не се установи първичният източник за това.Най сигурно е една ехокардиограма а така също и едно пулмологично изследване Ти може да нямаш проблеми с дишането и въобще да не се забелязва това.А по начина който описваш,че те хваща паника обърни се и към невролог за изясняване причината ,което може да е на неврогенна почва и да се говори за Вегетативна невродистония.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб авг 29, 2009 3:08 pm

Напротив, лек има - психотерапия се казва. Не психиатрично лечение с химии, а психологична подкрепа. (представям си как сега изплува картината-клише, с легналия на дивана пациент и скучаещия психолог, който едва дочаква края на срещата...)
Даже и да е от дишането - най-честите причини са хипервентилации, а те от своя стана са най-често на психична основа.

Знам, че в БГ - държавата и манталитета - няма установена култура на психичната хигиена. Но това не означава, че ние българите сме пощадени от мъки, стрес, загуби на обичани хора, на работа или болки от любов и раздели. Просто не сме научени да отделяме на душевността си нужното й време. За жалост.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » съб авг 29, 2009 3:15 pm

Здравей eni33.Искма да ти кажа че преди 2 години започнаха моите проблеми.Получавах задушавания,едно сърцебиене че имах чувството че ще ми излезе сърцето от гърдите,едни лоши мисли...имах чувството че ми се надува стомаха и това ме водеше до ужас...ИЗПАДАХ В ПАНИКА,и за 1 месец всяка неделя като най млако бях на бърза помощ.До така степен бях се уплашила и търсех спасение,че пращах на свекърва ми моя дреха да ми леят куршум,все лошо си мислех че ми има...Ходих на лекар,правиха ми ЕКГ,но нищо не виждаха.Казваха че е хубво да се прави когато имам сърцебиене,ама кой ти знае кога ще те сполети.Когато ми направиха изследвания на кръвта ми казаха че имампроблеми с гушата и от там ми идват всички оплаквания..започнах лечение и вече 2 год.пия лекартсва.Не казвам че и ти си със същият проблем,но е хубаво да поискаш да ти пуснат едни такива изследвания.Този проблем с гушата се появява след някакъв нервн проблем...т.е.на нервна почва в повечето случай.Истината е че дори и да влезеш в норма с хормоните,сърцебиенето ще си остане.Аз лично като получа сърцебиене,започвам да се плаша много,и немога да мисля рационално,затова си взимам по 1/4 лексотан-консултирала съм се със сестра ми която е лекар.Когато си уплашен според мен неможеш да си кажеш-Абе всичко е О.К.ще се оправим...аз поне немога,Според мен това не се дължи смао до силната психика на човека...последно време с който и да говоря има този проблем със съцебиенето,задуха и т.н.Всичко е на нервна основа
И наистина ще е по хубвао и удачно да мислим по позитивно за да сме сиполезни сами на себе си
,така че по спокойно и горе главата.. :thumup:.......
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » съб авг 29, 2009 5:11 pm

Благодаря ти Цуре за съвета,но всички хормони на щитовидната ми жлеза са в норма.Изследвах ги преди един месец.


Отговори