Козметика

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед авг 23, 2009 7:54 pm

Моят абсолютен фаворит е на Shiseido - Feminité Du Bois - парфюмът и цялата линия, с душгел, лосион за тяло и т.н. Идеален за специални случаи.


Освен това, за ежедневието и за на работа на Burberry - Brit


Други постоянно присъстващи : на Thierry Mugler - Angel и на Narciso Rodriguez - Narciso Rodriguez for her Eau de Parfum.

Много се заглеждам в парфюмите на Серж Лютенс, но ме възпира факта, че за да намериш своята композиция, трябва мноооого пари да дадеш...Между другото - Фемините дю боа има и на Серж Лютенс, но моят любим е на Шисейдо.


Feminite du Bois (фемините дю боа - горска женственост)

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение


venivsh
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 21
Регистриран на: вт ное 04, 2008 9:05 pm
:: 20 рецепти от venivsh
:: 66 снимки от venivsh

Мнение от venivsh » вт авг 25, 2009 7:19 pm

Колкото по-малко козметика толкова по добре за лицето. За мен всичко е химия, и лъскава опаковка. Желателно е да се ползват
природни продукти. И най -вече всичко е "ген".

Потребителски аватар
kqmrosen
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 133
Регистриран на: съб ное 15, 2008 5:22 pm
:: 73 рецепти от kqmrosen
:: 54 снимки от kqmrosen
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Мнение от kqmrosen » чет авг 27, 2009 8:50 am

venivsh много си права :thumup:
Изображение

Потребителски аватар
kqmrosen
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 133
Регистриран на: съб ное 15, 2008 5:22 pm
:: 73 рецепти от kqmrosen
:: 54 снимки от kqmrosen
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Мнение от kqmrosen » чет авг 27, 2009 8:56 am

Изображение Много бих искала да ползвам този парфюм
Imperial Majesty
Парфюмът, създаден по поръчка на британската кралица Виктория през 1872 г., "Императорско величество Nо1" от 500 милилитра струва 195 000 евро. Производството на парфюма отнема една година и за създаването му са необходими около 200 различни съставки, сред които сандалово дърво от Индия, арабски жасмин, ванилия от Таити и сортове рози, които се отглеждат в България, Египет и Франция. Цената на парфюма е висока и заради флакона, чието тегло достига 5 килограма, защото е изработен от тежък и скъп кристал. Капачето му е във формата на короната на кралица Виктория и на него има малък диамант. Парфюмът се предлага в два варианта - дамски и мъжки, които се продават на еднаква цена. Желаещите да имат най-скъпия парфюм в света могат да си купят и по-малкия флакон от 30 милилитра за 1950 евро, но и той, и 500 милилитровият се продават само по интернет.
Изображение


BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » вт сеп 08, 2009 2:11 pm

NUXE-ми е любимата

Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » чет сеп 10, 2009 11:22 pm

Ето ги и мойте парфюмчета! :love:
Изображение

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пет сеп 11, 2009 12:25 am

Ето го и моят фаворит
Изображение
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
dessi_avon
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 7
Регистриран на: нед яну 23, 2011 4:34 pm
:: 4 рецепти от dessi_avon
:: 14 снимки от dessi_avon
Местоположение: Самоков
Контакти:

Мнение от dessi_avon » ср ное 23, 2011 10:25 am

Aliana написа:Аз ползвам само VICHI и La Roche-Posay, линиите за чувствителна кожа, без консерванти, парфюми и други ненужни химии. Подходящи са и за бебета. И слънчеви млека и гелове само на Виши.
От всичко друго получавам сърбящи обриви - като ухапвания от комари.

А за АVON - който и да е продукт, щом не можеш да отидеш и да си го купиш свободно, или да се информираш за състава му в интернет или в магазин, ами трябва да търсиш и да правиш час с продавачки - не ми вдъхва доверие. А и тези срещи имат един подъл психологически фактор - тъй като си отнела времето на продавача, се чувстваш задължена да купиш нещо. Малко са тези, които могат часове наред да слушат тренираните похвални оди за продукта и накрая да кажат - Не, благодаря. Това си е един вид изнудване и не е за мен.

Защо да няма в интернет информация за състава на продуктите на Ейвън??? За качествата на някои от категориите мога да ви кажа, че по нищо не отстъпват на Виши или Есте Лаудер... В сайта има много подпробно описание на различните категории продукти и дори на страниците на електронния ни каталог има състава на някои от тях. И какво те притеснява прекарването по цели часове с продавач на Ейвън козметика, не е необходимо - просто ставаш регистриран потребител и сама си определяш какво да си купиш, тъй като ще си преминала всички обучения и ще имаш пълната информация, която ти е нужна. Дори с отстъпка ще си ги взимаш продуктите, а и подаръци ще получаваш. Успех. :)

ПП: Аз ползвам парфюмите на Ейвън и много малка част от бялата козметика. Привърженик съм на това, твърдение /някой бе казал тук мисля, същото/ "Колкото по-късно се започне с козметиките - толкоз по-добре." Фен съм на аксесоарите и некозметичните продукти в компанията.

sladki6ka
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 21
Регистриран на: съб дек 17, 2011 4:30 pm

Мнение от sladki6ka » съб дек 17, 2011 4:43 pm

Аз за лице харесвам най-много козметиката на Rosa Damascena

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт дек 27, 2011 12:58 pm

tsura_78 написа:Защо да няма в интернет информация за състава на продуктите на Ейвън??? За качествата на някои от категориите мога да ви кажа, че по нищо не отстъпват на Виши или Есте Лаудер... В сайта има много подпробно описание на различните категории продукти и дори на страниците на електронния ни каталог има състава на някои от тях. И какво те притеснява прекарването по цели часове с продавач на Ейвън козметика, не е необходимо - просто ставаш регистриран потребител и сама си определяш какво да си купиш, тъй като ще си преминала всички обучения и ще имаш пълната информация, която ти е нужна. Дори с отстъпка ще си ги взимаш продуктите, а и подаръци ще получаваш. Успех.
И сега, 2 години по-късно, съм на същото мнение - че, дори и да има инфо за състава, е доста неудовлетворително да трябва с часове да седя, да чета състав, да се информирам кое какво означава, да сравнявам със състава на други фирми и т.н. Освен това - то и на бисквитите пише състав, ама това не показва от кое по колко има вътре ;) Аз предпочитам да отида на място, където независима аптекарка ще ми покаже само тези продукти, които са подходящи за хора с моят проблем, а не аз да губя часове в проучвания. Аптекарката ще ми отсипе проби, ще мога да ги тествам на спокойствие в къщи за няколко седмици, защото непоносимостта често се проявява след около 4-6, че и 10 ползвания. После мога пак да отида, да кажа кое как съм понесла и да си взема което е най-добро за МЕН. Това е сървиз, обслужване, от което аз не искам да се откажа, и което е най-важното - консултацията се прави от човек, който се фокусира върху моето здраве, а не върху продажната политика на една определена фирма! Хубаво е, че има хора, които понасят всичко, нито им завиждам, нито нищо. Хубаво е, че има хора, на които им се занимава толкова много с козметика. На мен лично това не ми е толкова интересно и го чувствам като губене на време. Затова за всяка работа си има хора :) Успех на тези, които се препитават с козметика - със сигурност много хора я ползват и са доволни. Просто не е за мен :)
www.facebook.com/artandhobby


Отговори