Провал в кухнята! [2]

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Re: Провал в кухнята! [2]

Мнение от Melina » пон мар 12, 2012 11:08 pm

Пропуснах да напиша, че не е необходимо сместа да престоява.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!


Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » вт мар 13, 2012 12:57 pm

Melina,защо не пуснеш рецептата в сайта!!

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср мар 14, 2012 5:58 pm

Благодаря за напътствията , Melina !Ще опитам и без сода :eeek:

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет мар 22, 2012 11:02 am

Ето и днешния ми провал
1.jpg
Това е крем Брюле, ако се чудите :ooppss: Видях ето тази рецепта Крем Брюле - II вид и понеже е така лесна и бърза реших да я пробвам. Всичко вървеше добре, крема стана, стегна се, поръсих със захар и дойде време да го "брюлирам" - да карамелизирам захарта отгоре. Пуснах фурната само на грил и чаках да се загрее, но не ми се чакаше много и преди да е светнала лампичката, че е свършило със загряването го сложих. За съжаление фурната не е била добре загрята, получих топъл крем поръсен с топла захар. Изглежда много тъжно :roll:

Хубавото е, че поне е вкусно и ще се изяде, лошото е, че не е Брюле...


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет апр 06, 2012 11:40 am

Ох, Неви, първо помислих че са разбити яйца. :D Важното, че е бил вкусен. Тук пък видях, че продават готов крем брюле, в едни микроскопични стъклени бурканчета. Много ми харесаха бурканчетата и купих 6 броя (в пакет са по 2 броя). Към станиоловата капачка на всяко бурканче има залепено пакетче със захар, която се поръсва върху крема, чакаш 1-2 минути и тя става кафява :eeek: и хрупкава :eeek: Или пък, така е описано, слагаш захарта, запичаш на грил, а после охлаждаш в хладилник. На мен нито ми се печеше, нито ми се чакаше и реших веднага да пробвам. Обаче беше отвратително! :cry: Все едно сладко масло с изгоряла захар, толкова мазен беше крема!!! Направих се на ударена, че и на сина ми пробутах едно, вкусове различни, може на него да му хареса, ама той не е будала, направо го изплю. Тръгна да го хвърля, ама аз спасих бурканчето. Сега имам 2 празни бурканчета, 4 седят в хладилника, че е трайно до септември, а аз съм малко скръндза в това отношение, боли ме да хвърлям храни, може пък все на някой да се хареса, нали така? Та мисълта ми е, като ти се е затоплил крема при запичането, не е ли възможно да се охлади после? Или с домашно направените не става?

Иначе покрай мен много провали пак имаше напоследък - завчера загорих едни пилешки дробчета, бяха за мен, друг не ги яде, и се отплеснах на телефона...А, обрах горните, ама лукът беше въглен! :D
И една торта попровалих, тази с мозайката. По желание на поръчващия трябваше да е с плодове (направих рецептата на Марина), но понеже седя 2 дни в хладилника, започна отдолу да се процежда сок, мислех, че цялата торта ще се приплъзне, изкриви се отстрани! Хладилникът ми беше станал локва, че и от студа се стяга сока и става като лепило... абе неприятно беше, добре че другата торта за племенника ми беше по-горе, че не е капало върху нея, тогава щях да полудея. Но била много, много вкусна, казаха от партито :D :D :D
И с тортата за племенника ми имах ядове, за първи път направих езеро в торта и понеже никъде не намерих такова нещо, сама си измислих метода. Но не беше много домислен, на два пъти трябваше да го донаправям :D Е, сега вече знам де, та ако някой реши да прави локва в торта - да се обади, да не повтаря моите заблуди. Аз имам намерение да кача метода като рецепта, ама нямам време в момента, затова нека пише към снимките.

Такива провали напоследък :D :D :D Така се учим :thumbsup:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Diddka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 15
Регистриран на: ср юни 13, 2012 7:43 pm
:: 2 рецепти от Diddka
:: 27 снимки от Diddka

Мнение от Diddka » нед юли 01, 2012 9:31 pm

Здравейте,реших и аз да се оплача от днешният ми провал,макар и "провал" да е силно казано...Както и да е,днес между другото готвене реших да направя и кекс,по рецептата по която винаги го правя-почти като "Пухкав кекс" от тук,и този път реших вътре да настържа един шоколад.И така,първо,кекса ми стана супер,идеално се опече и перфектен на вид.Нарязах половината и беше изяден за секунди от сина ми и от мъжът ми,като мъжът ми каза,че откакто сме женени(вече 19год)това е най-хубавият кекс,който съм правила.В последствие обаче,реших да направя някаква какаова глазура и да полея останалия половин кекс,за да ги изненадам още повече с кулинарните си способности...За съжаление се оказа,че мъжът ми изобщо не хареса глазурата върху кекса и дори се наложи да изрежа полятите краища ,за да яде все пак от кекса отново...Е,поне синът ми се изказа по-добре за глазурата,и сега се чудя дали ще му хареса за десерт,ако направя крем с нишесте и залея изрязаните корички от кекса с глазура и импровизирам нещо :)).Забелязала съм,че винаги ,когато се старая прекалено да готвя,нищо не ми се получава...става по-добре,когато не се вживявам много-много.

sharpradi
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: чет авг 02, 2012 10:51 am

Мнение от sharpradi » пет авг 03, 2012 1:34 am

Колко провали съм имал когато готвя по рецепта, а като готвя на око съм нямал никакви проблеми.И до ден днешен немога да си обисня това нещо.
Никога не е излишно едно благодаря.

Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » вт авг 07, 2012 10:24 am

Който не готви, той няма провали :) И аз онзи ден реших да направя реване, но явно сложих много захар и като се изпече все едно ядеш карамелизирана захар, още повече не се наду....абе...скапах си настроението и го изхвърлих :) Скоро ще се опитам пак да направя, дано да е успешно!
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 13, 2012 1:27 pm

Здравейте.... пак аз в тази тема... :ooppss:

Вчера реших да правя мойшавена, да дам на момчето, което ни свали тапетите, да занесе на майка си, тя ми е приятелка. Правила съм мойшавена, става чудесна, знам я, става бързо, имам всичко необходимо, значи - почнах. Да, ама нямам пасатор тук, в другото жилище е. Реших, че това не е проблем. Ще бъркам с желязната лейди. Сложих на котлона водата и олиото, заврях ги, сложих ги в купата и ги разбивах 8 минути, докато побеляха. Сложих брашното и го разбих. Стана на парцали, а олиото изплува отгоре. Няма значение, си казах умно аз, като се опече ще се оправи. Поръсих обилно със захар и канела. Бутнах я във фурната. Олиото завря, парцалите тесто почнаха да цвърчат и да се пържат в него. Гледах, гледах, че като ми накипя, я хванах и я изсипах в мивката. Като изстина, замина в кофата. Почесах се аз и получих гениалния проблясък, че може би се получи така, щото забравих шестте яйца?

Кипнах водата с олиото. Сложих брашното, бърках енергично и направих парено тесто. Не го чаках да изстине, а бухнах първото яйце и почнах да бъркам в несвяст. То стана на омлет. Зарязах тенджерата и отидох да свалям и аз тапети. След 20 минути обаче, през които тенджерата ме глождеше, отидох и сложих и другите яйца, едно по едно, направих хубаво тесто за еклери. Е, тук-таме се виждаше бърканото яйце, ама човек не бива да е толкова придричив. Поръсих със захар и канела и го пекох 40 минути. Не се наду. Изби му малко олио, ама не плуваше, само беше прогизнало. Миришеше на бъркани яйца. Наязах на хубави ромбове... и ги изхвърлих в кофата... Опекох лешников сиропиран сладкиш. Той поне стана.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт ное 13, 2012 3:05 pm

Рали, кошмар. Но толкова комично го разказа, че ми стана смешно и си те представих как търчиш :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Отговори