здравословен проблем

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » съб авг 29, 2009 5:13 pm

Донита,ходила съм и на пулмолог -правиха ми снимка и спирометрия-казват,че всичко ми е наред.


Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » съб авг 29, 2009 5:22 pm

Дони,ехокардиограма същото ли е с ехография на сърцето,защото и това ми правиха и на велосипед ме качваха,и кръв ми взимаха, и в понеделник чакам епикриза.Да видя този път черно на бяло какво им е тежкото мнение.

donita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 81
Регистриран на: пет юли 03, 2009 9:43 pm
Местоположение: Географският център на България

Мнение от donita » съб авг 29, 2009 7:35 pm

eni33 написа:Дони,ехокардиограма същото ли е с ехография на сърцето,защото и това ми правиха и на велосипед ме качваха,и кръв ми взимаха, и в понеделник чакам епикриза.Да видя този път черно на бяло какво им е тежкото мнение.
Ени ако и това се отхвърли от лекарите,тогава се насочи към психиатър за да се установи дали не е Вегетативна невродистония.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед авг 30, 2009 12:46 am

Намесвам се с неудоволствие отново.

Цвети, аз съм сигурна, че ти 100% и от сърце й пишеш на Ени. Но проблема със сърцебиенето се лекува. Всички тези описани от всички нас оплаквания се лекуват без да остане и следа от тях, но само когато се лекуват причините, а не симптомите. Лекарствата, които казваш, са бромазепам, транквиланти, които помагат само за момента. Но те не премахват първопричината.
Паничните разстройства, които описваш, са често срещано смущение. И аз го имах, и го преодолях без остатък. Никога не съм взимала транквиланти. Нито мента, глог и валериана. Само че 6 седмици наред всекидневна терапия - отиваш в 8 часа сутринта : 2 часа спорт, 2 часа изкуствотерапия, после обяд, след това 1 час идивидуална психотерапия, 2 часа сън, 2 часа разговори в група с терапевт, пиене на кафе, след това 1 час поведенческа терапия (например как да си помагам, когато настъпи паниката) и се прибираш в къщи. И си гроги. Трябват ти хора, които да застанат като скала зад теб и да ти отнемат всички грижи. Да се прибереш и да заспиш. Да не трябва да се занимаваш с нищо. Да е изпрано, сготвено, детето да е гледано.
А и след 6-те седмици процеса не е завършил, а току е започнал, но вече не е мъчителен, а съзидателен, който го е изживял, знае, каква радост е да усещаш, че нещата, които са ти причинявали страх и са владеели ситуацията, постепенно губят власт над теб. Като новороден си.

Ени, радвай се, че нищо телесно ти няма! 100 пъти по-добре е да овладееш причините за тези смущения и да си здрава, отколкото да ти има нещо органично!
Знам, че звучи много по-удобно да вземеш едно хапче и да ти мине. Но при тези неща хапчетата не са решение на проблема, защото той не е психиатричен, а психологичен. Хапчетата са при промяна на химичния състав на мозъка, като шизофрения например, а не за проблеми на психологична основа. Ако беше така касите нямаше да поемат разноски за такива скъпи дневни клиники, ами щяха да ти поемат лекарствата. Но касите плащат до 12 седмици дневна клиника и още 3 години психотерапия 1 х седмично. Те да не са толкова прости, да поемат десетки хиляди, че и до стотици хиляди евро за неща, за които има съмнение, дали са най-правилното решение?
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » нед авг 30, 2009 1:08 am

Много си права в това което пишеш Aliana.Аз и го написах защото може да не е психологичен проблем а здравословен.И много се радвам че не е задрвословен/телесен/проблема.Аз искам много като теб,да преодолея тези кризи/имам ги от време на време,не е постоянно/Понякога успявам,но до такава степен че да премине по леко,но да си кажа честно немога да си прочистя така да се каже мисленете в момента на такава атака.Просто си идва от себе си,мисловно и от там и почва с побиването на трапки и изпотяването и ред още...да не ги изброявам.Не знам,може би нямам достатъчно силна психика,или може би ми е по лесно с транкиланта.....аз съм против този тип лекарства,и да ти кажа трудно се навивам да изпия и 1/4,но когато ми се налага вече го пия.А и не съм все пак само аз,има много като мен с този тип психологичен проблем,които им е трудно и може би почти невъзможно да го преодолеят лесно.Все пак медицината е напреднала,и понякога имам енужда от лекарствата,стига да не са в излишните количества разбира се.А и има и хомеопатични лекарства...Не съм против мнението ти,казах ти че искам и аз така,но не всеки го може....за съжаление
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » нед авг 30, 2009 1:29 pm

Цвети,права си -много е трудно да се пребори човек с психиката си.

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » нед авг 30, 2009 1:32 pm

Въпреки всичко,за човек е по добре да мисли по позитивно,и да гледа по весело на нещата,така може би ще е по лесно...опитай се да не се съсредоточаваш върху тези неща много много.С времето всичко ще утихне лека полека,ще видиш.
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Отговори