Само маркови продукти за децата?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Само маркови продукти за децата?

Мнение от Aliana » пон авг 17, 2009 11:01 am

Здравейте!

Много ми е интересно, дали само тук е така - децата настояват само за маркови дрехи, обувки, училищни пособия, спортни принадлежности.

За мен това е много преувеличено и водя постоянна война. Дали е шишето за напитки или чантата за училище - все трябва да е модно, от някоя фирма, която точно в момента на почит сред учениците, и да се знае, че е скъпо :x Даже за чаршафите има предпочитания, за момчета на Том Тейлър или фен-артикули на отбор, певци или филми. За момичета - Зайците на Плейбой и Ашли Тисдейл. Направо е ужасно!

Познати ли са ви подобни модни течения и как се отнасяте към тях?


:? :? :? :? :? :?


Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » пон авг 17, 2009 11:15 pm

Рали,предполагам навсякъде е така.Но преди всичко всеки се разполага според"чергата"си.В къщи няма такива неща-тоя има това и аз искам,оня има онова и т.н..Например един анцунг от 30 лева върши същата работа като анцунт от 80 лева/за тия пари ще купя и анцунг и маратонки/.Ок...Може би заплатите при вас са високи-незная,и можете да си позволите маркови нещица..Така мисля аз.....
Изображение

SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » вт авг 18, 2009 12:54 am

Когато големия ми син беше по-малък не се интересуваше много с какво е облечен или от къде са му купени обувките.
Но сега е по-голям и естествено като всяко дете и той иска да е по-училичната мода.Аз му купувам това което на него му харесва и от там откъдето той иска.Както на мен родителите ми са ми купували всичко каквото искам ,така и аз купувам на моите деца. :)

Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Мнение от eledra » вт авг 18, 2009 9:04 am

Съгласна съм със Деси.Всеки се разполата според чергата.Не всякога марковите дрехи са качествени.Случвало ми е се да купя маратонки на малката дъщеря за 130 лв. и след един месец пак да купувам нови.Да,модно е да имаш маркови стоки.Особено тинейджерите се захласват по тях.Но,според мен нека купуваме това,което ни отива и колко пари имаме в джоба.А,не да се нахвърляме по марковото и модното и после да съжаляваме за това.Това,е мое мнение и никой не ангажирам с него. :)


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт авг 18, 2009 11:38 am

Всеки иска да има хубави,маркови неща!При децата е още по засилено това желание заради имиджа,който се опитват да потдържат в училище.На всички е ясно как се делят на групи и ако не си актуален си в групата на "смотаняците".За съжаление така разсъждават повечето деца.По този повод аз съм за с двете ръце за униформи :thumup: От там на сетне всеки скача според тоягата си!
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » вт авг 18, 2009 12:08 pm

Аз разреших проблема със скъпите маркови дрехи и обувки.Предложих да си харесат каквото искат,на каквато цена искат.Аз ще осигуря половината от стойността на покупката,а другата половина те(синовете ми).Спестяват от закуски,продават си ненужните вещи и играчки.С немалко усилия събират своя дял.Купуваме желаната стока.Радостта продължава в повечето случаи не повече от месец.Ако не се скъса само,то ще се случи инцидент(падане,закачане на ограда,клон,бодил...)при който скъпата стока вече е негодна за употреба или в най-добрия случай е за игра на село.Това е предимно за дрехи и обувки.Така те сами се отказаха от скъпите неща.Разбраха,че скъпите неща не винаги са много качествени и здрави(поне в БГ)

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт авг 18, 2009 12:21 pm

mimsi :thumup: много уважавам този начин на възпитание.Децата от малки трябва да се учат ,че нищо не идва даром т.е дали ще си ги спестят или ще си ги изработят по някакъв начин средствата с домашна работа , трябва да си залужат придобивката и да се научат да си разпределят парите за определен период,за който им се дават.Така според мен от ранна възраст се изгражда една финансова отговорност,която в бъдеще ще им е мн полезна!
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » вт авг 18, 2009 9:39 pm

Нашето поколение така ни възпитаваха,че по дрехите посрещат,а по други критерий ни изпращат.Е,вече отдавна не е така и особено в училище.Начална учителка съм и имам лични наблюдения как даже колеги,посрещат и изпращат според дрехите.Аз винаги съм била за уравниловка в училище-униформите.Много добре прави тази майка,която кара децата си да пестят пари,ако искат маркови дрехи.В крайна сметка има родители,които работят цял месец за едни маркови дънки и маратонки.Друг въпрос е колко са "маркови" наистина стоките,които се продават в България,защото едни "истински" маратонки не се скъсват за 2 месеца.Затова поглеждайте етикетите,когато купувате нещо марково и ако е направено в Китай/например/,потърсете нещо по-марково.Според мен е хубаво,че на определена възраст децата проявяват претенций към облеклото си,но нека ги научим преди това,че всяко нещо има цена и че трябва да е заслужено.
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » вт авг 18, 2009 9:59 pm

По тази тема може дълго да се говори и никога да не се достигне до правилният отговор!Като прочетох на всичките мненията са са доста еднакви но и доста различни!Деси вярно е че извън БГ стандарта на живот е друг и можеш да си позволиш почти всичко от което се нуждае едно подрастващо дете(в рамките на нормалното имам в предвид не "изгъзици"извинявам се за израза)А за тия моментни мании-чаршафи на герои или певци мисля че е виновна индустрията,защото навремето ако имаше чаршаф на "Пинко розовата пантера"или на "Зайчето с карираните уши"и т.н. и ние щяхме да искаме такива,а не да спиш на белите чаршафи на "баба ти от чеиза" :D и съответно родителите ни да направят всичко което им по силите за да ни угодят :love: Въпроса е там че сега има всичко и децата ни го виждат(а не като едно време под рафта зад щанда......продавачката приятелка че скрила.....и т.н.)Доколкото до марковите дрехи аз също купувам на сина си такива,но не всичко в гардероба му е марково!Вярно е че в БГ никога нямаше да мога да си ги позволя тия неща дори и наполовината,но няма и да забравя от къде съм тръгнала!Когато бях малка почти никога не получавах това за което мечтаех-било то рокля,блузка,обувки или кукла и вечното"Сега няма пари"направо ти разбиваше фантазиите :/ ........може би за това сега угаждам на моя син(не прекалено)защото такова е времето в което живеят,а именно че децата приличат на времето в което живеят.......,а не на родителите си :D
Но това си е лично мое мнение и не го изказвам за да провокирам някого :)

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » вт авг 18, 2009 10:22 pm

Аз съм също угажда,м на синами до колкотомога,защото когато бях малка,както каза quick_v,когато бях малка и поискам нещо вечно майка ми нямаше пари и доизносвах дрехите на сестра ми.няма да забравя мига в който получих първите си дънки панака...незнаех на кой свят съм и бяха само МОЙ...разбира се не всичко може да се купи което поискат,но аз поне което мога го взимам на сина ми/той е още малък не е на тема маркови дрехи,имам в предвид глезотий от рода на играчки и дискове за плей стейшъна и т.н./Все пак на мен лично ми прави удоволствие да го гледам да спи в чаршафите на спийдърман/купих му ги без да ми ги иска той/и да е облечен хубаво/което не означава че всичките му дрехи и обувки са маркови/А по принцип тук марковите дрехи в периоди на намаления можеш да ги купиш на цената на едни нормални т.е.немаркови..така че..ЗАЩО НЕ :roll: :thumup:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Отговори