Как тече денят на Веселите готвачи? [Архив 1]

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Мнение от eledra » съб авг 15, 2009 7:55 am

:baloons: :flow1: :flow2: :flow1: :baloons: Честит празник на всички именници!Днес направете добро,за да ви се върне добро!Вчера,моята малка дъщеря имаше рожден ден,така че празниците при нас започнаха и продължават и днес.По традиция днес правим гурбан за здраве.Желая ви весел и щастлив ден.Много храна на трапезата и щастие в сърцата!Наздраве! :serve: :beer: :serve:


Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » съб авг 15, 2009 10:12 am

:celebrate:
Днес е Голяма Богородица. На този ден църквата почита св. Богородица като покровителка на майчинството, жените и семейното огнище.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Изображение

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » съб авг 15, 2009 3:41 pm

Честит празник на всички християни,и на всички именници :clap: :clap: :clap: Тук този празник е много голям и по принцип не е работен ден(но не за всички :wink: )не работят магазините и всички държавни учреждения.Голямата Богородица се подчита като Коледа и Великден!Всички празнуват и тук в едно близко селце има панаир специално по този повод(тои панаира е от една седмица,но тази вечер си е най-истинската и си заслужава да отиде човек)целия остров всички местни и туристи всичко живо се струпва там та и ние сме планирали да отидем :wink: Аз малко не обичам такива тарапани....да те настъпват,да ти дишат във врата,да се движиш на хорце(аз мъжа ми и сина ми)нищо не можеш да видиш ами нали всички са там,че и ний да не изостанем :D и като си представя че ще сме с едни приятели и ще има да се губим на всеки завой......Абе лудница голяма,но все пак е някакво разнообразие от забързаното ми ежедневие.Само съжалявам че все още не успявам да кача снимки във форуми за да ви покажа за какво става на въпрос....И мисля че mimsi искаше снимки да види от месноста на пеперудите,направила съм снимки но....(дори от работа се освободих за да отида да снимам)но както и да е .....да не изпадам пак в подробности :P Лек и усмихнат ден и нека Богородица е с нас :)

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб авг 15, 2009 4:37 pm

Честит празник на всички днес!
Да са живи и здрави, и да не забравят да почерпят! :wink:
Изображение
Цяла сутрин оправям след вчерашните гости - миена на чаши, чинии... Моите мъже отидоха до едно село наблизо и сега ги чакам да се приберат.


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » нед авг 16, 2009 12:15 am

Честит имен ден на всички!Да сте живи и здрави имноооооого щастливи! :flow2: :flow1: :baloons:
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед авг 16, 2009 11:46 am

Добър ден на всички! :D :D :D



Днес е последният ден от ваканцията и ще мине в приготовления на тетрадки, дрехи, чанти. Предстои ми и борба за намаляне на косата :/ , за която нито имам желание, нито големи изгледи за успех... Но все пак ще се пробвам, може пък и да имам късмет...

От утре започва старият, познат ритъм в ежедневието, някак си се чувствам, сякаш аз ще тръгвам на училище :? Но може би с всички майки, чиито деца ходят на училище, е така...
Моят син е голям, така че не би допуснал да го придружа, а някак си ми се иска да видя училищният двор, пълен с ученици, със смях, с живот. Ще си разказват за преживяното през ваканцията, а особено на тази възраст сигурно всички много са се променили, моят син поне направи голям отскок, и на външен вид, и като личност.

Ей с такива мисли ми е заета главата днес, носталгия по моето ученическо време и радост, че кръга се върти.



Желая на всички вас хубав и усмихнат ден!


Поздрави!



Ралица

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » нед авг 16, 2009 6:15 pm

Рали много рано започва учебната година при вас :? И защо искаш да подстригваш косата на детето :/ моя син има коса почти до кръста и нямам намерение да му я подстригвам :oops: Е разбира се то си е твое решение :) А щом започва толкова рано учебната година сигурно рано приключва :)
А аз нали ви казах че ще ходя на панаир,та изкарах си много хубаво и сега се чудя какво да правя,щото си харесах едни гювечета и не си ги купих(голямото мислене беше),и незнам да ида ли да си взема :? а и се чудя едно голямо ли да си купя или такива малки единични,кое ще ми върши повече работа :? или пък да не си купувам
:? уф незнам има време панаира щял да е май до края на месеца :wink:
Лека и весела вечер :clap:

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » нед авг 16, 2009 9:23 pm

Добър вечер на всички!Веси вземи си ги ,защото после ще съжаляваш! Всичко е много вкусно приготвено в гювече.Аз имам и малки и големи,но ползвам повече голямото :thumup:
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед авг 16, 2009 9:53 pm

Веси, за косата - не искам съвсем да я режа, а само връхчетата, че от слънцето са изсветлели и са ... как се казва? Нацъфтели? Тя неговата до кръста няма никога да стигне, т.е. тя е почти до там, но е така на масури, че е вдигната до раменете. Ама вместо аз да режа - той ме отряза и това беше..... :/

За ваканцията - всяка година се върти, всеки бундесщат има вакации по различно време, лятната е 6 седмици, а през годината много други ваканции и ваканцийки. Ето след месец и половина има пак 2 седмици есенна ваканция.


За гювеч/етата: аз имам малки, за по 1 порция и са безотказни. Правя в тях крем карамел, гювечета, сервирам салати на порции, сервирам различни дипове, разливам кремове.... Но ми липсва един голям, все си мисля, че него повече бих го ползвала... Що не вземеш и двете??? Аз още се ядосвам за една форма за кекс, дето MANI я има, като цвете! И ти ще се ядосваш - още при следващата рецепта в гювеч, която ти хареса, ще те е яд, че не си си взела...


Пиши, какво си решила и се похвали, ако ги вземеш
:)



Поздрави!

:D :D :D :D

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » нед авг 16, 2009 11:30 pm

И аз имам голям мерак за такава кексова форма като на МANI.Толкова красиви стават кексовете.....Виждала съм и малки такива кексчета.И май е силиконова формата :) МANI,откъде си я купи?
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Заключена