Искам да се оплача

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » съб май 23, 2009 12:54 pm

Павел, и сега е така.....нищо, че на всеки ъгъл има банка.....до нас има 6 банки, а няма нито един плод-зеленчук или рибарски магазин..... ДСК е просто ужасна....виж чуждите банки са по-добре и са много любезни служителите.Но трудно дават кредити....


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » съб май 23, 2009 7:17 pm

Един съвет от мен, милички,никога не се примирявайте с неправдите и арогантното и некомпетентно отношение на служители.Ако в момента не сте наясно точно с правата си по даден въпрос (и неможете да изиграете компетентност ) отстъпете временно.Осведомете се и се върнете подготвени.Повече от 15 години работя с клиенти и съм видяла какво ли не.Има хорица,които ги е страх да зададът въпрос,защото неведнъж са овиквани от служители.Други пък влизат с ряс,нахъсани и настървени да се борят с несправедливостите,но само след 2 минутен разговор с мен разбират,че грешката е в тях самите,но въпреки това излизат набурсучени без дори да се извинят :(Много пъти ми се е налагало да викам в учреждения като банки,социални грижи,болници.По принцип не съм конфликтен човек,но не съм и маймуна!Бъдете твърди и отстоявайте правата си!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб май 23, 2009 9:08 pm

БРАВО!


Това е правилното отношение!

Получава правата си този, който ги знае!

А за да ги научи, трябва всеки да прояви самоинициатива, брошурки с права не са пръснати по улиците, човек все пак трябва да се напрегне.

Вече има няколко организации в БГ, към които човек може да се обърне за по-компетентен съвет, консултации и придружавания. А често има и безплатни юридически консултации.

Интернета е пълен с информация.

Наистина е недостойно, когато те правят на маймуна!

Дано да се промени най-после това грозно отношение!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » съб май 23, 2009 11:59 pm

Напълно съм солидарна с mimsi :thumup: :thumup: :thumup: !!!
Крайно време е да спрем да се примиряваме,да се ядосваме само в къщи,а навънка да си траем.Както имаме задължения,така имаме и права и сме ДЛЪЖНИ да си ги търсим/когато сме прави,разбира се/ !!!Иначе,ще продължат да ни лъжат,мачкат,подиграват,използват...... :( :( :(
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » чет юни 25, 2009 3:29 pm

Мнооого добре!Тази темичка си остана мъничка!:)

Потребителски аватар
sweet
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 3
Регистриран на: чет юни 25, 2009 7:13 pm
:: 2 рецепти от sweet

Мнение от sweet » съб юни 27, 2009 11:45 am

Като цяло отношението на много места е ужасно. Като имам време ще ви разкажа за мястото на което работих до скоро - там пък самото ръководство е некомпетентно и не на ясно с много неща, иначе разправят как клиента е на 1-во място :/ ама хабер си нямат какво всъщност става и после пак ние виновни..... :x Навсякъде ли е така незнам, съмнявам се

Потребителски аватар
iliana0940
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 85
Регистриран на: вт ное 11, 2008 12:45 pm
:: 27 рецепти от iliana0940
:: 39 снимки от iliana0940

Мнение от iliana0940 » пон юни 29, 2009 9:29 pm

Щом ще се оплакваме ,трябва да се наредя и аз :cry: Днес откраднаха от колата чантичката с всички документи и малко пари(100лв)на мъжът ми.Лошото е,че се гласим да ходим на море а без документи не сме за никъде(неговите и на колата),ваденето на нови изисква здрави нерви и време.Това е от мен.Хора всякакви! :/
Изображение

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пон юни 29, 2009 11:27 pm

Илианче, че парите няма да ги видите-няма,ама поне документите ако ви върнат ще е добре.Ако ги намери някой добър човек....Пожелавам ви го от сърце.
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
edat
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 27
Регистриран на: съб сеп 20, 2008 1:38 pm
Местоположение: Варна

Мнение от edat » вт юни 30, 2009 10:58 pm

Радвайте се че колата е там защото нашата я нямаше. После беше ужас. А бяхме слезли за минута,а децата спяха и мъжа ми реши да ги събудим.
ДОБРЕ ЧЕ ГО ПОСЛУШАХ.........................Желая ви здрави нерви.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед авг 02, 2009 7:58 pm

Хайде пак аз съм наред :(



От няколко дни домакинът на сградата, в която живеем, е на почивка и аз се съгласих да го замествам. Най-вече да следя за правилното изхвърляне на боклука.

Съседите над нас живеят половината от времето в Австралия и през това време дават жилището под наем. В момента на едно момче от Румъния, студент.

Е точно той всеки път пуска найлони и картони в био-отпадъка. Заговорих го вече няколко пъти, прави се на ударен, объркал се бил, извинявал се, нямало да се повтори. И после пак хвърля както му падне. Направо ми е обидно да му правя забележки, голям мъж е все пак.

Днес отново отивам да видя (защото го видях от прозореца, че отива кам кофите). И пак същото - запрятам ръкави и ровя да махам найлоните му и кофички от кисело мляко! :x

На пъдарин се превърнах!

Сега реших за последно да говоря с него и ако трябва да се оплача на домоуправителя! А как мразя такива шпионажни историииии! Ама мога ли всеки път да чопля боклуците ?! Ами ако изляза и не забележа, какво е хвърлил, и някой друг хвърли след него... Като дойдет фирмите да взимат боклука, няма да вземат кофата, а глобата е 380 евро. Ще има да се чудим какво да правим, точно посред лято, как бързо се вмирисва!


Как може да има хора, дето не им пука, ама никак!

:x :x :x
www.facebook.com/artandhobby


Отговори