За сайта

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Re: За сайта

Мнение от kakata_tedi » съб ное 06, 2021 4:32 pm

xevi написа:
съб ное 06, 2021 4:25 pm
И да добавя, чувството за естетика е различно, всеки сложил снимка тук се е постарал да сготви и вероятно е бил доволен от резултата, крайните коментари не са подходящи. И за много се вижда, че хората не са имали достатъчно добър фотоапарат, което още по-малко е причина за подигравки.

Ние имаме изискване към техническото на качество на снимките - да са достатъчно ясни и да показват приготвеното ястие (или някоя от стъпките) за да могат да илюстрират рецептата.

Хубавите снимки винаги привличат повече внимание, напълно заслужено. Ако искаш по-хубави снимки, няма проблем да сложиш такива.
Хеви, аз нямам за цел да се подигравам, просто казах това, което мисля. Хубаво е да видиш добре приготвено, красиво и естетически издържано ястие, това имах предвид. :)

vanja
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
:: 712 рецепти от vanja
:: 1156 снимки от vanja

Мнение от vanja » съб ное 06, 2021 7:42 pm

Теодора, не мисля, че твоите снимки към рецептите са нещо "Уау!", че да намираш кусури на другите. Нито като визия, нито като качество. Досега не съм си позволявала да правя подобни изказвания, но ти си го просиш. Никой не е съвършен и не винаги се получават перфектни снимките.

Dimit
чирак с черпак
чирак с черпак

Мнение от Dimit » съб ное 06, 2021 8:15 pm

Извинявайте че се включвам и аз, но ситуацията с kakata_tedi, е : Присмяла се кука на крива бука.
Не съм разглеждал досега снимките на въпросният потребител kakata_tedi, но разглеждайки ги, на мен ми е трудно в някои случаи да различа какво е сложено в чинията. И да снимките се обработват, но да сложиш осветеността и цветовете на мах не е начин . Стои изключително неестествено.Дали е бутче или пържола и върху каква гарнитура е сложено или каква бъркана манджа е това, се питах доста често. Мой познат казва " Плейтваш така, че да го купят, а не да станат и си тръгнат, и едва след това е вкусът и дали ще се върнат отново." Ако ми сервират това което kakata_tedi плейтва и не е храна за дома, искам сметката и си тръгвам, или връщам ястието. А ако е на кетъринг, изобщо не посягам.

kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Мнение от kakata_tedi » съб ное 06, 2021 8:33 pm

Dimit написа:
съб ное 06, 2021 8:15 pm
Извинявайте че се включвам и аз, но ситуацията с kakata_tedi, е : Присмяла се кука на крива бука.
Не съм разглеждал досега снимките на въпросният потребител kakata_tedi, но разглеждайки ги, на мен ми е трудно в някои случаи да различа какво е сложено в чинията. И да снимките се обработват, но да сложиш осветеността и цветовете на мах не е начин . Стои изключително неестествено.Дали е бутче или пържола и върху каква гарнитура е сложено или каква бъркана манджа е това, се питах доста често. Мой познат казва " Плейтваш така, че да го купят, а не да станат и си тръгнат, и едва след това е вкусът и дали ще се върнат отново." Ако ми сервират това което kakata_tedi плейтва и не е храна за дома, искам сметката и си тръгвам, или връщам ястието. А ако е на кетъринг, изобщо не посягам.
Снимките ми са си много хубави! Щом е избрана специално тази снимка на бутчетата, за която говорите за рецепта на новините на Варна от толкова много други снимки и рецепти, значи си е много добре. Това, че на Вас не Ви харесва си е лично Ваш проблем. Аз не обработвам снимките, които качвам, телефона ми снима добре. Но е по-добре от една тъмна снимка, на която не се вижда какво има. Сайта е пълен с такива. И на никого не се присмивам, не изпоачавайте думите ми и внимавайте кого се опитвате да обиждате! лека вечер!

kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Мнение от kakata_tedi » съб ное 06, 2021 8:36 pm

vanja написа:
съб ное 06, 2021 7:42 pm
Теодора, не мисля, че твоите снимки към рецептите са нещо "Уау!", че да намираш кусури на другите. Нито като визия, нито като качество. Досега не съм си позволявала да правя подобни изказвания, но ти си го просиш. Никой не е съвършен и не винаги се получават перфектни снимките.
Ваня, ти винаги ли трябва навсякъде да се обаждаш! Ако сложим твоите и моите снимки на кантар, не знам кои ще са по-добрите! Хайде да престанете вече. В тоя сайт явно никой няма право на мнение! Казах какво мисля, това е! Не задължавам никого с моето мнение! И щом една от рецептите ми събра 60 хиляди гледания за 1 месец, не знам дали "не е добра", както казваш! Не ме нападайте, само защото мнението ми е различно от вашето! Тука наистина е пълно с хейтъри! Казах каквото мисля! Никога не бих си приготвила видимо изгорелите мекици, които коментирах!

Потребителски аватар
Black_Beret
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Мнение от Black_Beret » съб ное 06, 2021 8:55 pm

kakata_tedi написа:
съб ное 06, 2021 8:33 pm
...Снимките ми са си много хубави!... ...Това, че на Вас не Ви харесва си е лично Ваш проблем. Аз не обработвам снимките, които качвам, телефона ми снима добре...
Ясно... :thinking:
Работата тук стана "Аз съм егати пича, а България не ме обича" или, ако предпочитате - "Аз съм страшна п...а, пък в сайта никой не ме обичка!" То бива да се вземаш за репер и център, ама чак пък толкова! :clap:

kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Мнение от kakata_tedi » съб ное 06, 2021 9:02 pm

Вие сте егати злобните хейтъри тука и егати и...е! Засрамете се!

Потребителски аватар
Black_Beret
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Мнение от Black_Beret » съб ное 06, 2021 9:11 pm

kakata_tedi написа:
съб ное 06, 2021 9:02 pm
Вие сте егати злобните хейтъри тука и егати и...е! Засрамете се!
Викаш, липсва ти СуратТефтера, където няма бутон "Не харесвам", всичко е само "Палче нагоре" и критиките се трият... Е, добре дошла в истинските сайтове, които се развиват извън имбецилната среда на социалните мрежи! :whistle:

kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята

Мнение от kakata_tedi » съб ное 06, 2021 9:17 pm

Въобще нищо не ми липсва. Нямам намерение да се занимавам с хора, които нямат капка уважение към труда, който някой полага, за да може като гледате нещо да ви е приятно, а не да се чудите кво има на снимката! Спирам да коментирам, че блог ме чака и нямам време за глупости

Отговори