силиконови форми за печене

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Black_Beret
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 136
Регистриран на: нед апр 10, 2016 3:13 pm

Re: силиконови форми за печене

Мнение от Black_Beret » ср окт 20, 2021 3:55 pm

Марияна, явно е, че физиката за нищо я нямаш - термодинамика, градиент на температура и т.н.
Какво си имала предвид и какво си написала са две много различни неща.
Meri_Popins написа:
нед окт 17, 2021 9:28 pm
...защото над 60°С, се отделят вредни токсични пари, които отиват в кекса...
Meri_Popins написа:
ср окт 20, 2021 12:56 am
...Когато нагряваме фурната на 250° C каква температура е вътре в ястието? 70-80 градуса е. Това имах предвид...
Я, да задам един въпрос с повишена трудност - силиконовите биберони и бебешките шишетата как се стерилизират и на каква температура?


Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Мнение от Meri_Popins » ср окт 20, 2021 6:12 pm

На висока температура се стерилизират. Аз като еколог съм против всякакви пластмасови неща.
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!

Потребителски аватар
Black_Beret
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 136
Регистриран на: нед апр 10, 2016 3:13 pm

Мнение от Black_Beret » ср окт 20, 2021 6:24 pm

Стерилизират се на пара (100 °C), като един стерилизационен цикъл продължава 15 минути (стандарт при най-добрите продукти за бебета - Avent и Chicco), т.е. силиконът от който са направени бибероните гарантирано достига тази температура (която е доста по-висока от цитираната от теб)! Според твоята теория тези биберони трябва да най-отровното нещо на света, ама явно не са! :wink:

Ама то, това с бебетата е като с рецептите - трябва да си ги "приготвил" поне по един път, че да знаеш за какво става въпрос... :thinking1:

Polad112
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: пон авг 22, 2022 1:32 pm

Мнение от Polad112 » чет авг 25, 2022 4:14 pm

При награване силиковните форми отделят вредни вещества, за това си ползвайте металните


Отговори