Дайте идей...

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Дайте идей...

Мнение от tsura_78 » пон май 11, 2009 3:47 pm

Незнам дали е тук мястотона тази тема,но ви моля за помощ.В петък ще ми идват на гости испанци и искам да има приготвя типични наши ястия.Моля ви да ми дадете някой идейки...какво може да се направи. :chef: :cook: :bliz: Благодаря ви предварително...
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пон май 11, 2009 4:55 pm

Цуре, имах гостенка (служебно) от Америка и бях направила баница
от готови кори, защото не мога да точа и тя мноооооого я хареса.
Може да направиш погача ( ако умееш), боб яхния, панирана коприва,
Предястие бързи чушки (на Маги),агнешко със спанак и ориз или с картофки - това го правя за едни австрийци когато са в БГ; пържолки с гъби и топено сирене;реване с пр.мляко;баклава;парфе;мъфини;сетих се за пингвинчетата,салата спящо мече,пиленца от яйца;лодки от яйца....
Един съвет - влизаш в рецепти и гледаш кои са със снимки и по тях ще се ориентираш кои са по-ефектни и лесни за изпълнение.

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пон май 11, 2009 5:52 pm

:clap: мерси много Рени,така като седна да мисля не ми идват идеи, :? затова се допитвам до вас..Благодаря ти пак :)
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » пон май 11, 2009 9:29 pm

Цуре,освен изброените ястия от Рени,можеш да направиш боб,някакъв гювеч ,шопска салата,руло Стефани,пълнени чушки,крем карамел и т.н.Това са все български ястия.Сетих се и за миш маш.
Последна промяна от desislava76 на пон май 11, 2009 9:30 pm, променено общо 1 път.
Изображение


Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » пон май 11, 2009 9:29 pm

Като изхождам от това,какво има харесва на испанците/съпругът ми е испанец/ мога да ти препоръЧам следните неща:мусака/без Чубрица/,агнешко пеЧено/за тях е деликатес/,Имай предвид,Че ако им правиш риба не трябва да е шаран/те не го ядат/.Ще им харесат яйца на оЧи/с каквато и заливка да ги направиш/,месо със сос,пълнени тиквиЧки или патладжани,мекици,баница/въпреки,Че сиренето го употребяват само за салата и то не тоЧно като нашето/....Каквото и да им сготвиш ще им хареса,стига да не е с Чубрица.За тях храненето е ритуал.ЗапоЧва се задължително със супа или салата,второто с вино или бира,десерта и след него кафе и ако искат Чаша коняк или уиски.Не им предлагай алкохол преди храната,защото много ни се смеят за този навик.Ако имаш някакво съмнение,с удоволствие ще ти отговоря.И не се притеснявай,въпреки,Че животът им е разлиЧен,темпераментът им е много близък до нашият.Надявам се да съм ти помогнала мъниЧко.Поздрави :chef:
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » вт май 12, 2009 10:46 am

Благодаря ви за помощта момичета.Galya68,аз съм се събирала с тези испанци,наши приятели-ходили сме заедно на пикник,те са ни канили на обяд в тях,и да ти кажа на пикника когато бяхме,им приготвихме заленчуци на скара,и незнам какви меса още/наденици,кебапчета и т.н./който имат чубрица и им хареса :P даже съм приготвила чубрица и сух джоджен да има давам :thumup: /зарибила съм ги/Много им хареса нашата дебелата наденица,и кравето сирене/ядоха от кутията до скъсване :P .
Аз просто исках нещо по типично да им направя,да го пробват,не че ще правя гала вечеря :roll: ,но все пак.Благодаря ви отново за помощта,страхотни сте,с идеите си...
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » чет май 14, 2009 9:46 pm

Според мен, таратора е задължително да се поднесе на чужденци. Но не на вечеря. Може би сутринта? Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон май 18, 2009 2:07 pm

Цуре, как мина гостито?

На коя идея се спря? Какви бяха отзивите?


Любопитно ми е....


:) :) :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пон май 18, 2009 3:50 pm

Мина много добре,аз писах в "Kакво сготвих днес",за менюто което направих,но явно не си го видяла,така че ще ти го кажа.Значи бях направила Пилешки пържоли в соев сос
Салата-торта от домати и цедено мляко
Изображение
Питка за празника,само че я направих с по различна плетеница,
Домашни еклери,направих и наденички от дебелите за скара,изпържих и картофи със сирене.Имах и още снимки,но явно съм ги изтрила от компа :o
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пон май 18, 2009 3:58 pm

Цуре, добре си се справила!
Салатката е трепач!!!!
Браво!


Отговори