Примерно меню за рожден ден

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Mariq
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 7
Регистриран на: съб авг 18, 2007 2:20 pm
Местоположение: Троян

Примерно меню за рожден ден

Мнение от Mariq » чет сеп 20, 2007 3:44 pm

Дайде ми идеи какво да е менюто за рожденният ден на дъщеря ми която става на 1 годинка.Аз се колебая между много предложения и затова искам консултация и тук.Имам 3 дни на разположение.


pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » чет сеп 20, 2007 10:29 pm

Ето няколко идеи за примерно меню. Дано си харесаш нещо.

ivka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 17
Регистриран на: пет авг 24, 2007 10:41 am
:: 69 рецепти от ivka
:: 32 снимки от ivka

Мнение от ivka » чет сеп 20, 2007 11:36 pm

В сайта има някои мои рецепти ,които може да са ти от полза.Например за предястие ти предлагам:
Гъбки на поляна и Слънчоглед от картофено пюре/В други предястия са/
За основно:Специалитет със свинско филе
За десерт:Домашна торта - прави се се ден два преди тържеството, като престои става по хубава. Става много голяма и е подходяща за тържество с повече гости.
Преди 20 дни правих рожден ден на дъщеря ми.Стана пълнолетна колкото и да не ми се вярва.Приготвих меню като на кетъринг парти.
Сандвичи- хапки/От сух хляб с формички за сладки изрязах хапки/Намазват се с масло ,пастет , хайвер/Украсяват се със различни видове колбас, кашкавал ,топено сирене,маслини, краставички и т.н,въпрос на фантазия.
Малки кюфтенца забучени с красиви коктейлни сабички на зелка обвита във фолио.
Мини триъгълни банички с различна плънка.
Бутер спирали с кренвирши
Няколко вида салати-Смилянски боб с лютеница ,печен пипер и кисели краставички.Другата салата беше във вид на торта-2 броя.
Мини шишчета от свинко месо на скара.Мезета и т.н.
Изобщо скапах се,но като видиш вече приготвената маса с всички тези ястия разбираш ,че си е струвало усилията.Така че УСПЕХ! .Пиши за резултата.

Mariq
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 7
Регистриран на: съб авг 18, 2007 2:20 pm
Местоположение: Троян

Мнение от Mariq » пет сеп 21, 2007 9:31 am

Мисля,че ще се справя с това меню което сте ми предложили,много ми допада.Сриск да стана нахална може ли да ми кажете как точно се меси пита за църквата?Нещо ми куца в технологията на правене и става като мекица.:)(да не повярва човек че съм учила за главен готвач)


ivka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 17
Регистриран на: пет авг 24, 2007 10:41 am
:: 69 рецепти от ivka
:: 32 снимки от ivka

Мнение от ivka » пет сеп 21, 2007 11:56 am

Ще ти предложа една рецепта за ПИТКА С МАЯ

Пресява се около 900гр. брашно и се прави в него кладенче.Прибавя се 20 гр. мая за хляб-прясна и 2 с.л захар,размити в 2 ч.ч хладка вода ,1 яйце,2с.л растително масло,1ч.л сол и 1ч.л сода бикарбонат.Омесва се добре тестото и се оформя питка.Важното е да не се прекали с брашното,за да не стане тестото твърдо. Слага се питката най добре в електрическа тенджера или в друга подходяща тавичка,поръсена с брашно и се изпича.Щом се се извади от фурната се увива в дебела кърпа а след това във вестник, за да омекне.
Щом нямаш опит в правенето на пити ,аз на твое място не бих рискувала.По добре я поръчай или помоли някой близък с опит да я направи.
Много подходяща за празнични случаи е Пита-слънце.Бих ти я предложила но в момента не мога да намеря рецептата.В нея има прясно мляко и краве масло.Става много вкусна и пухкава.

ivka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 17
Регистриран на: пет авг 24, 2007 10:41 am
:: 69 рецепти от ivka
:: 32 снимки от ivka

Мнение от ivka » пет сеп 21, 2007 12:10 pm

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/pita_sun

Намерих рецептата в този сайт.Почти не се различава от моята.

Mariq
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 7
Регистриран на: съб авг 18, 2007 2:20 pm
Местоположение: Троян

Мнение от Mariq » вт сеп 25, 2007 10:50 am

Благодаря ви много за рецептите!Рожденният ден мина чудесно!Направих рита Роза

vanesa
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 21
Регистриран на: вт авг 14, 2007 9:56 am
:: 1 рецепти от vanesa
:: 1 снимки от vanesa

Мнение от vanesa » вт сеп 25, 2007 11:14 am

Ivka, благодаря ти, че си разказала една от моите рецепти,която така добре си описала преписвайки от тук:

http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?t=1136

Рецептата съм я публикувала още през февруари!

ivka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 17
Регистриран на: пет авг 24, 2007 10:41 am
:: 69 рецепти от ivka
:: 32 снимки от ivka

Мнение от ivka » вт сеп 25, 2007 12:22 pm

Тази рецепта я знам още от ученическити си години.Правили сме я по сбирки.Може да се направи и без маслините ,само с чипс.Така ,че Ванеса не си мисли ,че си открила топлата вода.Сайта е много хубав ,така че да не занимаваме хората с нашите глупости.


Отговори