Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от nelale » пет юли 03, 2015 10:05 am

Благодаря ви , момичета, много сте мили:) Танче, рождения ден е на 4 август:) Ани,аз имам от най-тънките куки, които ги водят за покривки, даже най-мъничката ми е 0,5 , едвам й се вижда връхчето. Ще видя как ще процедирам. Като начало ще пробвам и неща на една кука, върти ми се из главата малко плетено бухалче. . Днес ще ходя до магазина. От тази панама метър ли трябва да си купя или могат да ми отрежат по-малко? Аз да ви кажа все пак пробвах с къдравата ножица да отрежа от панамата на пингвина в долния край за проба. И според мен става добре, тя нали е затова тая ножица, да не се брида, режат се с нея платове. Ще пробвам с още едно парченце да видя, малко ми е тъпа ножицата вече, тя е на 25 години вече.
Ани, сега изпитите са важни, време има , няма да ти избягат творенията, има време и до изложението. :):):)
Благодаря ви за сватбените моделчета и на двете, изглежда ми сложно на мен, ама то какво ще ми е лесно-две точки ли да ушия? :D :D :D Без да опитвам няма как да стане:)А с какво лепило ги лепите?


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет юли 03, 2015 8:37 pm

Нели, ти коя панама имаш предвид, неразграфена ли? Мисля че не е необходимо да купуваш цял метър, зажиси колко ти е голям модела, и трябжа да има поле от поне 2 см. Аз с поръбена ножица нямам опит, сподели дали става добре с нея. :)
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет юли 03, 2015 9:08 pm

Благодаря, Ани. Ще ти кажа за нжицата, аз ще пробвам с нея да отрежа Мончо тея дни, за да го правя на картичка:)

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет юли 03, 2015 9:46 pm

Ани, благодаря за подробните снимки на обръча. Ако реша да шия още ще си купя. Особено, ако е по-голяма картината.
Танче, благодаря!
Ето го и в завършен вид, даже и рамка му намерих и си го сложих. В по-голяма рамка и с паспарту ще изглежда по-добре, но за това трябва специалист да ми го направи.
С въжето видях зор, ама криво-ляво го заших. Може и по-добре, ама като първи опит ще го приема и така :).
Изображение


Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » пет юли 03, 2015 9:53 pm

Брей, то лъвче било детето :) надуших го че сме от една порода :)

Нели, нали знаеш, че жълтото е цветът на тази зодия. Дали не е по-добре да направиш втория разделител :) Тези дни ще направя на сина един и ще покажа. Имам една идея, но не знам за сега дали ще стане добре както съм го намислила.

Йони, гобленчето е супер. Браво!
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет юли 03, 2015 10:14 pm

Йоанка, много е красив, браво на теб:) Чакаме следващия:):):)
Танче, около мен са все лъвчета, малкия племенник е на 4-ти,големият е на 3-ти. Сестра ми е юлско лъвче, приятелките ми голяма част са лъв и те, не е като да няма :D За цвета не знаех, на мен и двата модела ми харесват, на 10 -ти заминавам и като се върна от пътуването ще реша какво ще бъде. До 10-ти трябва да изработя една поръчка- плетени бижута, която всеки ден нараства, първо беше едно сърце, после обеци, после не знам какво си и така, ще си имам занимавка следващите няколко дена.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет юли 03, 2015 10:22 pm

Танче, благодаря. Все накриво ми изглежда и го извадих от рамката, а и да съм сигурна, че добре е изсахнал да не вземе да мухляса :).
Ето и една снимка без рамка, на която се виждат кривите ми бодчета.
Изображение
И аз съм от същата порода и много обичам жълтия цвят :)

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет юли 03, 2015 10:27 pm

Нели, благодаря! Много грешки има, ама са в тревата и не се забелязват :). Не знам още дали ще продължа да шия. Хареса ми. Ама на мъжо не му харесва - била съм си губила времето, вместо нещо друго да съм правила... Да не ти казвам, че и той е от тази порода и познай кой е по-по- ... прав :)

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » пет юли 03, 2015 10:45 pm

Йони, направо се влюбих в твоето гобленче, и с това въженце е много оригинално.

Така е тази порода.... все сме прави :ooppss: но на теб ако ти се шие- давай, ще свикне :D
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб юли 04, 2015 10:53 pm

Йоанче, гобленчето е много хубаво, аз съм впечатлена че толкова бързо уши кросстич с такъв размер, че и без гергеф! :clap: Аз моя пръв кросстич го мъдрих поне 3 месеца ....
Това е един от миналогодишните ми проекти, с вълнени конци. Рамката обаче не държи достатъчно добре,и се замислям дали да извадя бродерията и да я прикача към нещо кухненско
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори