Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от janova » чет юни 18, 2015 7:16 pm

ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!
Писах и изчезна текста.
Влади,тъжно е това което преживява приятелката ти.
В труден момент се познава истинския човек и приятел,Влади щастлива съм,че те познавам.
Йоанка,Дани пораснал и толкова внимателен.Тортата съм сигурна ,че е уникална.
Кате,красиви цветя.Аз ,се притеснявам да си купя орхидея.Мисля,че е трудна за отглеждане.
Нямам много място и ми е много неприятно,когато някое цвете увехне и трябва да го хвърля.
Чувствам се гузна :( .Нели,права си,Танчето има много цветя и разбира от отглеждането им.
От нея имам теменужка,но Танче,тази година още не е цъфнала :thinking:
Дианка,днес не е писала.
Наталка,много нежна :music: :bravo0:
ХУБАВА ВЕЧЕР,МОМИЧЕТА!


Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » чет юни 18, 2015 7:44 pm

Здравейте!
Влади, дано се оправи приятелката ти. Моята също преди 4 години претърпя всички тези неволи, опада и косата от химиотерапията, напълня, после и порасна къдрва коса, каквато никога не е имала. През цялото време аз и другата ни приятелка бяхме плътно да нея.Сега всеки месец ходи във Варна за някаква поддържаща ваксина и засега всичко е ок. Дано всичко е наред и занапред! Пожелавам всичко да се подреди и при вас.
Сега да се включа в темата за орхидеите. Моят мъж е голям любител на тези цветя. Имаме 15 орхидеи. Всичките имат листа за салата. Едната е с 17 листа, но нито една не е цъфтяла вече 5 години. Полива ги с накисване, използва специални торове, чете форуми, но....няма цвят.
Кейти, твоите на прозорец с какво изложение са? Нашите са на северен прозорец и не знам защо не иска да чуе, че проблема е в мястото. :? :wink:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет юни 18, 2015 8:39 pm

Здравейте, мили момичета!
Нели, Мами, благодаря за пожеланията и комплиментите!
Влади, стискам палци на приятелката ти, толкова е мило от твоя страна че си до нея в този момент!
Кате, страхотни орхидеи, много красиви снимки!
Танче, голям градинар си!

Аз днес съм също толкова схваната и болезнена като вчера, и от сутринта започнах с болкоуспокоителните, макар че обикножено изчаквам до обяд...но сега не мога да издържам. не знам от какво так а се влоших, от притеснение ли...или нещо с храната, правих едно шкембе чорба оня ден, дали от млякото нещо ми се отрази. Чела съм че прясното мляко влошава ревматизма, аз по принцип не консумирам, но шкембе чорба без мляко не ми харесва. Имам д а пиша домашно така че да сядам.

Успешен ден на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юни 18, 2015 8:44 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет,мили момичета! Прекрасно е,че сме се събрали доста, дано често да е така! :thumbsup: Миле, аз също искам орхидея,но се страхувам от климатиците,дали ще издържа?! :thinking: Приятна вечер на всички! :hug: АНИ :hug: :hug: :hug: :heart:


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет юни 18, 2015 8:49 pm

Здравей, Мами! Виждам те!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет юни 18, 2015 10:31 pm

Иле,може би наистина местоположението на орхидеите е от значение.Тези са в дома на дъщеря ми.Подредили са ги на бившия парапет на прозореца,тъй като са удалжили хола за сметка на балкона.Изложението е югоизточно и върху самите цветя няма пряка слънчева светлина.И у нас ги преместихме в югоизточната стая и започнаха да цъфтят.Нека пробва ,ако имате помещение с друго изложение.В аптеката е север и ги отглеждам само на листа.
Явно и теменужките обичат по светли и слънчеви помещения ,че и те започнаха да цъфтят.

Сигурно повечето сте заспали,но аз да си ви пожелая спокойна нощ!
1610070_658956934166307_302036979_n.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юни 18, 2015 11:00 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Ани, не те видях миличка,сега влизам и виждам,че си ме поздравила,благодаря ти! :clap: Много сладки кученца, обичам ги много,няма значение каква порода са, обичам малки и големи - миналото лято тръгнах до магазина, до блока ни е,видях огромно куче,завързано за оградката на барчето,приближавайки към него - няма как,пътя минава покрай него, започна да върти опашката си,гледаше ме в очите,внезапен порив ме отведе до него - протегнах ръка и го погалих,главата му огромна,а тялото.... според мен тежеше поне 80кг. - започнах да го гушкам,а то миличкото ме целуна по лицето,после по ръцете и в един момент чувам - госпожо,какво правите, кучето ми не допуска непознати хора до себе си,моля ви, отстранете се, ще ви нарани, дори не трепнах,бях убедена,че кучето ме хареса,а аз него много повече - дамата се приближи и каза на кучето да ми даде лапа,ох, ама каква лапа само, цяло лапище, поговорихме със силно изненаданата жена,обясни ми,че не позволявало на никой освен тях,нейното семейство да го приближава,разказах й за моята Съни, как почина на 16г.,сладката ми териерка,тогава жената реши,че нейното куче е усетило обич и позволило да скъсим дистанцията, когато срещам кучета с придружители много им се радвам,обожавам кучета! Ани, поолекна ли ти,няма ли някакви успокоителни гелове за такива случаи? Мони обажда ли се, как го усещаш сега, спокоен ли е или объркан, дано съдбата е благосклонна към него, дано разума надделее и да вземе правилното решение за себе си?! Всичко добро мила АНИ! :love: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пет юни 19, 2015 7:34 am

ДОБРО УТРО!
Тази сутрин поканата за :coffee: е от мен :) .
Ани,и мен ме мъчат ревматични болки и в последно време
се мажа и с хомеопатичен крем "Арника на Boiron.Препоръча ми го колежка,която се е почувствала добре
след като го е употребявала ,но продължително време.
Цветарника ми е под климатика и лятно време ги местя,зимата сме на парно и затова сега имам
цветя,които не са капризни .
Днес ще купуваме билетите за пътуването и започвам да стягам багажа.
Гледам прогнозата за една седмица напред ,няма да е горещо ,пък сме и в планината.
Винаги вземам много багаж и половината дрехи не успявам да облека.
:giflo1: :giflo1: :giflo1: ЦВЕТЕН И СПОРЕН ПЕТЪК,МОМИЧЕТА! :heart: :heart: :heart:

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » пет юни 19, 2015 7:38 am

Миле, добро утро :giflo2: :giflo2: Хубав ден ти пожелавам :coffee: :coffee:

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » пет юни 19, 2015 7:54 am

Привет и на вас, приятелки! Много ви благодаря за подкрепата и хубавите пожелания, сигурна съм, че и вие бихте постъпили като мен. Ще се моля да има късмета на приятелките на Ивка и Кейти.
Кате, животните усещат добрите хора, каквато си и ти, затова те е допуснало до себе си това огромно куче. Веднъж като малка си карах колело на улицата и едно куче като ме подгони.......и до ден днешен ме е страх, когато минавам покрай куче казват, че те усещат това и лаят по такива хора. Ани, измъчиха те ставите, да не е от преумора, предния ден каза, че си работила в градината или пък от времето, тук ту вали ту е жега, как е при вас? Йоанка, завърши ли тортата? Дианка сигурно се е скрила под дебела сянка, представям си колко е горещо при тях. Всички имате много красиви цветя, поздравления за което, аз това лято няма да засаждам, че няма опазване от катериците, имам една палма и здравец а и върбата от Цветница, тогава дядо поп раздаваше цели стръкове върбови клонки и аз ги прерязах на 40 см. пръчки и ги сложих във ваза а те взеха,че пуснаха корени и по-късно ги преместих в саксия ама тези гризачи ще им видят сметката......здраве да е. Желая ви приятен завършек на седмицата :love: :love:


Заключена