Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » чет юни 18, 2015 8:13 am

Добро утро :)
Кате, оправи ли се кръвнишкото, много лоша работа и жегите засилват състоянието.
Ани, пак ще хващаш пътя, дано се оправиш до тогава.
Танче, :hug: :hug: :hug:
Поднасям по кафе и бързам
Изображение
деня още не е почнал пък имало сигнал за бомба и ще опразваме сградата :o
Много усмивки днес :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 18, 2015 8:22 am

Здравейте , момичета:)
Йоанче, с глас се смях с твоя фикус:):):)Децата са много сладички:):):)
Дидка, аз навремето като карах курса- първия път ме скъсаха на изпита, на 7-та минута-минах през пешеходна пътека, на която имаше пешеходец :D В мое оправдание ще кажа ,че той беше едва стъпил с единия крак от другата страна на улицата, в реални условия всеки би минал без да го чака, но на изпит е ясно , че е директно прекратяване ....После имах кола да карам, ама не исках....коремътми се свиваше от ужас ,че трябва да се кача зад волана, ръцете ми трепереха.Сега се опитвам да карам сама без него, гася колата, карам на ръчна най-редовно и се чудя защо толкова трудно върви колата....но криво ляво стигам накъдето съм тръгнала. Всичко е практика, и сестра ми беше като мен, а сега не слиза от колата. Съседката взе опреснителни часове, не беше карала изобщо, качи се на колата и започна да кара в София-евала, аз не смея. И аз на работа бях зависима от колегите, винаги имах шофьор, а пътувахме много.Но сега твърдоо съм решила да натрупам опит и най-накрая да стана шофьор. И аз мисля да взема няколко опреснителни часове. Но човек се учи най-добре като се качи сам и кара:) На сестра ми зълва й живее в Гърция, дойде си в България, изкара книжка, купи си кола и тръгна с нея за Гърция, каза-докато стигнах се научих, аз нейната смелост нямам, никога не бих направила подобно нещо.

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » чет юни 18, 2015 8:27 am

Добро утро!
Нямам време за повече :)

Изображение

Усмихнат ден!

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 18, 2015 8:29 am

Илинка, добро утро, радвам се ,че си тук:):):)


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 18, 2015 8:31 am

Йоанче , като каза за телефона на кого е, се сетих за детските закони за собственност , много ми харесват/ и понякога се правя на дете за да ги прилагам вкъщи/Може би си ги срещала, но ще ги пусна все пак, забавни са:)
1. Ако го харесвам, то е мое
2. Ако е в моите ръце, то е мое
3. Ако мога да ти го взема, то е мое
4. Ако допреди малко съм го имал, то е мое
5. Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
6. Ако строя нещо, то всички части са мои.
7. Ако изглежда като мое, значи е мое.
8. Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
9. Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » чет юни 18, 2015 8:35 am

Добро утро момичета
Нели ,не че съм суеверна ,но когато споделя нещо или се похваля че ще стане то не става
Това съм го забелязала и за сега ще премълча за състоянието си
Йоанка ,не вярвам да е от праха за пране Когато цветята ми имат въшки аз също ги измивам с прах за пране
Зависи колко е силен разтвора
А орхидеите казваш поливам как ги поливаш
Те на около 10 дни се потапят за около час -два и после се изцеждат
Може и да се поливат на мивката но водата веднага се изтича в кората не трябва да се задържа вода
А теменужките се поливат винаги в чинийката
Кате оправи ли си кръвното
Ани ,дано болежките ти минат и си изпълниш заплануваното
Аз се чудя дали да ходя на плаж или по магазините
Слънцето се чуди дали да се покаже ,а магазини......
За сега ще изпия още едно кафе та ще видим
Сервирам и на вас
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 18, 2015 8:42 am

Танче, благодаря за кафенцето. :) И двата плана -плаж и пазаруване звучат добре, тук се скъса да вали и е мрачно и студено. А моята орхидеякато й опадаха цветовете-умряла ли е?

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет юни 18, 2015 8:53 am

Добро утро, приятелки!
Катенце, бързо да се оправяш. Ти нямаше ли подобно падане на кръвното миналото лято, че и падане на тротоара и охлузено коляно поради същата причина???
Нели, относно снимката, ми то е ясно- по-хубави уши на по-хубава притежателка не са могли да намерят, точно това можеш да кажеш и на детенцето, когато дойде в домът ви, че всички деца са били красиви но то е било най-красивото и затова сте се спрели на него, но съм сигурна, че когато дойде момента ще му кажете най-правилното обяснение, само да идва момента по-скоро.
Йоанка, багажи не стягам мила, нито подаръци ще купувам, нито имам настроение, от седмица придружавам моя приятелка по болници, откриха и рак на гърдата 4-та степен (преди 5 години пак) и точно си мислихме, че е минала критичните 5 години, когато ден преди да тръгне с децата за БГ (така жадуваното пътуване за нея) отива на преглед и откриват, че болестта се е върнала, затова докато заминем ще я водя където трябва, за да може мъжът и да работи а на другите ни приятелки казах да си пазят дните, когато заминем и се наложи да ходи на химио или другаде да си взимат почивен ден и да са до нея, защото помощ е не само да я закарат до болницата, но и да са до нея през другото време, когато не знае къде се намира, то иначе ще полудее, докато излезат всички резултати. Успяха поне децата да изпратят в БГ, че малкото е 1-ви клас и да не става свидетел на всичко това решиха да ги изпратят, сега и е още по-тъжна без тях, а на мен ми е тъжно, защото всеки казва "жалко за децата" ако се случи нещо с нея, а не е ли жалко и за нея, за мъжа и, толкова е отчаян и объркан. Не по-малко тъжно е, че е осиновена от добри хора хора, но за съжаление вече не са сред живите, няма брат или сестра, няма си никой освен нас-приятелите и, ако на човек не му помогнеш, когато има нужда от теб, за какво си му след това :cry: :cry: :cry:
Много мъка има по този свят, срещнах толкова отчаяни хора тези дни, освен за нея си поплаквам и за тях сещайки се за изражението на някои, не ми излизат от мислите всички тези въпроси ако ...това, ако.....онова?????????????
Радвам се и тъжа за всяка ви по мой си начин, понякога се изказвам малко "остро" и след това дни наред се "подминаваме" във форума но това не означава, че не ви уважавам или ценя, няма да тръгна да се обиждам, не се обиждайте и вие, МОЛЯ ВИ, живота е кратък.
В момента не се сещам за друго пожелание отправено към вас освен да сте здрави вие и вашите близки.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 18, 2015 9:00 am

Влади, много тежка ситуация....Хубаво е, че това момиче има приятелка като теб, да я подкрепи в такъв труден момент.

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет юни 18, 2015 9:11 am

Кате, тук съм мила, писах, спирах, поплаквах и накрая ви разказах какво ме мъчи от известно време. Накрая се посмях на Нели на преживяванията, и ако някой ме гледа, жълтата книжка ми я е връчил от раз. Но Нели, права си, ако искаш да практикуваш карай сама, избирай време, когато няма много движение, и на педала, аз и до ден днешен съм малко нервна, когато някой ми прави забележки, докато шофирам, например "защо не мина по онази улица да избегнем трафика ами мина по тази" или "защо не паркира там ами спря тук" ееееееееееее ами защото аз карам, затова. Танче, Йоанка, на мен са ми казвали да слагам на орхидеята веднъж седмично 2 бучки лед, така издържали най-дълго, дали е така не мога да кажа. Нели, твоята не е умряла само е прецъфтяла, може да изкара месеци само със зелени листа, аз имам в момента една гола-само по листа, която ми е от рождения ден- от преди 8 месеца, но листата и са свежи и съм я запазила, но не е цъфтяла повече.


Заключена