Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от AnnaJames » чет май 21, 2015 6:49 am

Нели, племенничката ми е на 11 години. Брат ми и майка и се разведоха, и майка и я остави на майка ми. Миналата година брат ми почина и майка ми я осинови. Аз исках да я осиновя, но майка ми не се съгласи, защото не иска да остане сама.
Гълъбчетата бяха подарък за мъжа ми аз една годишнина, а другия кросстич беше спечелил специална награда еднаг одина на изложението в което участвам редовно. Тази възглавничка ще представя през август ,когато е изложението.
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет май 21, 2015 11:08 am

Ани, мила, съжалявам за загубата на брат ти. С риск да наруша съвсем темата ще кажа какво си мисля. Да е жива и здрава майка ти дългии години и да отгледа и възпита Нина. Но лично моето мнение е, че за детето щеше да е по-добре при теб.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет май 21, 2015 11:17 am

междудругото, покрай теб започвам да проявявам интерес към бродирането:) Не се знае някой ден , може би ще опитам:) Скоро ще завърша каничките с чашките и ще ги покажа. Харесва ми комбинацията от плетиво и бродиране, за декоративни неща. А кошничката с цветята, много впечатлява цялостно- с изработката, с цветовете, с рамката, с елементите към нея. Мисля, че е страхотна!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет май 21, 2015 1:20 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: НЕЛИ, скъпо,прекрасно дете,силно ме докосна,разтърси - ти си рядко срещан ЧОВЕК, силно емоционална, много естествена,истинска - малко хора мислят и постъпват като теб,нямам думи да изразя възхищението си от теб - благодаря на БОГ, че ти се появи в живота ми,няма нищо случайно на тоя свят - от позицията на моят голям житейски опит ще ти кажа - не мога да запълня дори на едната си ръка броя на такива хора като теб,може би са около четири с теб, остани такава винаги,повярвай ми изпитах майчини чувства към теб - малката ми дъщеря Ина е твое копие и не напразно - една зодия сте,силно обичам и дълбоко уважавам хора като вас. :love: Не се притеснявай,че пишеш много,така и за теб е добре, знам го от личен опит :thumbsup: Искам още и още да ти пиша - ти си необикновено момиче,заслужаваш много добро в живота си,пожелавам ти го от сърце! :giflo2: :heart: :giflo2:
Прикачени файлове
4_1.jpg
4_1.jpg (41.27 KиБ) Видяна 2004 пъти


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет май 21, 2015 1:28 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Ани, всичко е много,много красиво,браво момиче - чорапчето не ми излиза от ума,така се прехласнах по него,често влизам тук да го гледам,страхотно е! Възглавничката е нежна и много красива,пожелавам ти успех на изложението! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2:
Прикачени файлове
________ 004.jpg
________ 004.jpg (66.88 KиБ) Видяна 2003 пъти

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет май 21, 2015 1:53 pm

Кате, благодаря ти , мила, толкова топлота има в теб! Все хубави неща казваш за мен:) На колко години е твоята Ина?

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет май 21, 2015 2:00 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Нели, не казвам нещата просто така, твоите разсъждения и постъпки ме карат да говоря всичко това,невероятна си! Ина е на 30г.има момченце на почти 4г. след дни става на толкова - на 28 т.м.,голям чаровник,преди малко се разделихме, бяхме на лекар,кашля силно,а трябва да е здрав за рождения ден - не спря да ми пее „ Черната овца„ на Ахат, много му харесва. :hug: :hug: :hug:

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет май 21, 2015 5:07 pm

Ехе, млад фен на Ахат, браво! И аз ги харесвам, най-вече песента "Дървото":) Да ти е жив и здрав!

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет май 21, 2015 7:35 pm

Мила Нели,
много ме трогна със споделените си мисли. Аз сум дете на разведени родители, и цялото ми детство беше отровено от постоянни натяквяния как втория ми баща гледа чуждо дете, с потоянните пригласяния на майка ми че не съм им достатъчно благодарна. С две думи, избягах от тях когато станах на 18 години. Когато дойдох в Америца, първото нещо което ме впечатли е че няма "чужди" деца. Мъжа ми, Гари, има 7 деца, едното от които е "доведено", и моя син, и никога не се е поставял въпроса кое дете чие е. Двете дъщери на етърва ми се разведоха с по 2 деца и се ожениха за мъже с по 2, и сега имат по 6 деца всяка, и си ги гледат заедно, няма да кажеш че е имало разводи. Така че напълно те разбирам по отношение на децата - щом са с теб, значи са твои.Сигурна съм че когато толкова очакваното детенце дойде при теб ще има рекрасно детство, пълно с любов и разбиране.

По отношение на майка ми, за съжаление тя има ужасен характер и се отнася лошо с всички, затова на брат ми жена му избяга от нея, брат ми също бягаше няколко пъти..последния път отишъл да живее с едни приятели, и се разболя от туберкулоза и така си отиде за нищо. Последния път когато бях в България отидох при майка ми за да имам достъп до Нина и дядо ми, но не мойех да издържам да слушам на майка ми потоянните натяквания към всички, запожнах да и казвам да не се държи така и тя ме изгони /в нейната къща тя е господаря/. Разбира се, майка ми очква ако се случи нещо с нея аз да взема Нина, но от една година я карам да пусне на Нина документи за емиграциа като моя сестра /за сестра се чака 10 години, защото има много повече желаещи отколкото имиграционни номера/пратих и пари за да преведе документите, и още нищо не е направила. Работата е че майка ми знае че ако Нина не е при нея, никой няма да и обърне внимание повече, защото тя отчужди всички от себе си. така че Нина е извор на власт, а майка ми обича властта и контрола повече от всичко. Да си кажа честно, аз се притеснявам много накъде ще отиде всичко. Аз говоря с тях по скайп-а всеки петък, но майка ми стои на главата на Нина през цялото време да не би Нина да сподели нещо с мен; но от приказките на майка ми разбирам че тя не позволява на Нина да играе с приятелки ако майка ми не е с тях, не и дава да излиза на площадката, и когато и казвам че това не е правилно тя ми крещи че София била пълна с негри и щели да я отвлекат. Това е дете на 11 години, иска да има социална среда, но майка ми твърди че тя и е средата и че Нина няма нужда от никой друг. Майка ми винаги е била такава, на времето баща ми искаше да ме вземе в Алжир но тя не ме пусна, за да не съм попаднела под влиянието на баща ми. Не знам какво да правя, виждам как детето страда но когато се опитам да помогна майка ми ме отрязва и ме е страх че няма да ми даде да видя Нина изобщо.
Аз съвсем се разприказвах...извинявай ако съм ти досадила, но това ми е много болна тема. Надявам се нещата да се наредят някак си с времето, но по себе си знам че травми нанесени в детството отминават много бавно, а понякога изобщо не отшумяват.

Благодаря за пожеланието! :) Като мине изложението ще се отчета, и ще пусна снимки. :wink:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет май 21, 2015 7:40 pm

Кате/мами, благодаря ти много!
Ахат беше един от любимите ми състави на времето, и Мони /сина ми/ също тананикаше "Черната овца".... :)
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори