Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Diel » съб апр 25, 2015 9:49 am

Добро утро и от мен!
Какво да правя като съм на Ви с техниката.Пиша,пращам и като се сетя да погледна нищо :(

Та вече съм на работа и чакам с нетърпение да свърша,имам да оправям балкони.Да садя аще малко теменужки.
На вън ръми и е едно пролетно свежо и тихо само за почивка.
И ние сме затрупани с умаляли и неносещи се дрехи.Вече има създадена организация да ги взимат от дома,което ще ни улесни.Иначе не ми се изхвървят по контейнерите.
Дианка ,Йоанка майсторки на торти,споделете някой изпитан и лесен крем .Дени скоро има рожден ден и искам да я изненадам/положително/ :)
Май тук не е темата,но съм сигурна ,че ще го прочетете :)
chashi.jpg
prity.jpg


Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб апр 25, 2015 10:47 am

ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА! :)
Докато пооправя из къщи и изпуснах :coffee: .
Днес при нас е :sun: и не толкова студено.
Кате,лека работа.Аз още не съм изкарала цветята на терасата.
Иве,почина ли си?
Кате,в последно време правя един крем,много лесен.
Разбивам крем на д-р Йоткер без варене,с по малко количество мляко от
указаното на опаковката и отделно течна сладкарска сметана.Смесвам двата крема и
и готово.Става и за шприц.
:flow1: ПРИЯТНИ ПОЧИВНИ ДНИ,МОМИЧЕТА,СЛЪНЧЕВИ И ЦВЕТНИ! :flow1:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб апр 25, 2015 12:38 pm

Добро утро ..... за мен ,а за всички вас ,ранобуднички Добър ден !!!! :)
Изображение
Сноши поукъсняхме ..... Виви се прибра и нямаше търпение да разказва къде са били и какво е видяла , аз полузаспала трябваше да чуя всичко ..... имам и подарък един хубав пролетен шал .... в цветове ,които нямам ....развълнува ме ..... а също и думите на МАМИ :love: току-що ,които прочетох ....
За мен са неща ,които идват отвътре и се подразбират отново от само себе си ...... проста работа ,но колко е трудно да се проумее....
Тъй като ние сме един от островите ,на който именно пристига толкова народ ,заради близостта с Турция е нормално проблема да е малко по-голям при нас ,а и в Лесвос ..... жалка картинка ..... тук им дават временни документи за 6 месеца и после ...... накъдето им видят очите из Европа ..... не зная точно какво помага ЕС и разни организации ,но вода ,мляко и всичко от първа необходимост се набавя от доброволци ...... а доколкото знам митрополита е осигурил храната .... но са много ...Сирия е много близо и няма спиране ....един ,огромен поток ..... един фотограф снощи сподели ,че най-свидните му снимки от цялата му кариера са именно сега .... от очите на малки ,големи и по-големи .... има деца ,които са ги качили в лодките без никой да ги придружава ......
Тъй като ме пораздруса здраво това видео от родилен дом в София ....като майка не мога да не изразя и аз своето мнение .....
Замислих се първо колко хора не могат да изпитат тая радост, да имат свое детe ..... и после след дългоочакваната радост ..... да се роди здраво бебе как един изрод може да го увреди ..... не зная ..... така и животните не постъпват ...... колко по-долу може да падне един човек ???!!!! Новородено ???!!!! ...... горчива първата глътка въздух ......
Единствено Бог да ги пази и дано е добре малкото сладурче ,колкото до грижовната акушерка ...... има толкова улици за метене и Бог да я съди .... потресена съм !!!! .За определени професии е нужно търпение ,ласка и внимание ...... нямаш ли ги .... бягай !!!!!

Красив и усмихнат ден ,приятели !!!! :) :) :)
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб апр 25, 2015 6:08 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, момичета! Дианка,напълно споделям всичко написано от теб - за бежанците,за битото новородено детенце,това е доказателство в какъв жесток свят и реалност живеем,злото е обсебило хората,а доброто е на заден план,но знам и съм убедена че доброто ще победи,рано или късно. Момичета,пожелавам ви лека и приятна вечер! :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб апр 25, 2015 9:30 pm

Спокойна нощ!
Днес имах курбан,но няма как да ви ,,почерпя,, в момента :wink: .Минахме през църквата,и пак по поляни и градинки,отново почти цял ден навън.
Утре още не знам какво ще правим... :wink:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб апр 25, 2015 9:33 pm

ДОБРА ВЕЧЕР,МОМИЧЕТА!
ДИАНКА,поздравления за подаръка. :thumup: на ВИВИ.
И аз мисля,че въпреки жестокостта,злобата и завистта
има добри хора,готови да помогнат,услужат и съчувстват.
На ВЛАДИ,ЙОАНКА и АНИ,хубав следобед :flow1: !

:night: ХУБАВА ВЕЧЕР И СПОКОЙНА НОЩ,МОМИЧЕТА! :night:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб апр 25, 2015 9:36 pm

ДИДЕ,ЗДРАВЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМ! :giflo1:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб апр 25, 2015 9:42 pm

МИЛЕ,благодаря ти :love: !
Не съм ви чела,затова нищо не коментирам...Гласим се да лягаме...

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » съб апр 25, 2015 11:04 pm

Здравейте, приятели!

Много трудно стана вече ползването на латопа. Влизам понякога, но успявам или само да прочета как сте, или само да драсна два реда.
Даниел се оправи както предполагах за 24 часа. После обаче го беше страх да яде да не му стане пак лошо. Тези 24-часови вируси понякога са много жестоки - направо те повалят и нямаш сили дори да станеш от леглото. Но добре, че бързо отшумяват.
Кейти, аз си харесах един крем и само него ползвам - дори го правя вече "на око". Използвам крема сирене "Филаделфия". Разбивам го със захар на вкус. Добавям бита сметана и плодово кисело мляко. Между блатовете слагам пресни или замръзени плодове (обикновено смес от боровинки, къпини и малини). Последния път нямах кисело мляко и сложих пловодете в крема, получи се също много добре. За шоколадов крем ми харесва крема на торта "Гараш" със заквасена сметана и шоколад.
Ако ти трябват точни грамажи за първия крем виж рецептата на "Вита бананова торта".
Ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш. Влади също е голям майстор на торти. Тя е опитвала много рецепти и със сигурност има много вкусни идеи!
Времето ми свърши. Ще пиша пак някой ден.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед апр 26, 2015 12:23 am

:celebrate: :baloons: :happybd: :baloons: :celebrate: ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МОЕТО ПРЕКРАСНО МОМИЧЕ СТАНИСЛАВА! МИЛИ МОМИЧЕТА, ПОЧЕРПЕТЕ СЕ ЗА ЗДРАВЕТО НА СТАСИ! НЕКА БОГ Я ЗАКРИЛЯ И ПАЗИ! :celebrate: :celebrate: :happybd: :celebrate: :celebrate:


Заключена