Застройка за супа

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
RIGOLETTO
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 48
Регистриран на: вт фев 17, 2009 9:07 pm
Местоположение: СЛОВЕНИЯ,ЛЮБЛЯНА

Застройка за супа

Мнение от RIGOLETTO » вт апр 14, 2009 4:52 pm

Имам голяма молба кам всички!
За разлика от майка ми аз нито един пат неуспях да застроя супата така,че тя да не се пресече.Тогава не се интересувах особенно от готвене,а сега това много ме дразни!За сажаление нея вече десеттина години я няма за да я питам...


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 14, 2009 5:15 pm

Аз рядко застройвам, но когато го правя, гледам и яйцето и млякото да са на стайна температура, понякога в микровълновата леко ги затоплям (ама да не ги направиш на омлет! :D )
После слагам от горещата супа, ама капка по капка в началото, после на тънка струйка, и бъркам усърдно :D
Аз го правя в голям съд, понякога чак цялата супа прехвърлям с бъркане, за да съм сигурна, че няма да се пресече.


Успех!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » вт апр 14, 2009 5:25 pm

Има и друг начин по който застройвам в момента/заради бебето/.
Само жълтък и мляко.Така ще си сигурен,че няма да се пресече.Но белтъка /отива на вятъра/.Аз ги събирам за два три дни и правя нещичко в което ги слагам.
Изображение

Потребителски аватар
Kurtni
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 46
Регистриран на: пон яну 12, 2009 9:38 pm

Мнение от Kurtni » вт апр 14, 2009 5:28 pm

И аз я правя така само че не прекалявам толкова.. просто иска малко време и голямо бъркане :D
Аз я правя в купичка за супа да кажем .. бъркам киселото мляко и яйцето добре.. слагам по малко с черпак както казва и Алиана на тънка струйка и бъркам усърдно :D
След като напълня купичката .. започвам обратната процедура изсипвам нея в самата супа (но супата я оставям известно време да поизстине малко, да кажем половин час)... и пак бъркам усърдно и така..

Някои правят и топла застройка, но не знам как става


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 14, 2009 5:41 pm

Е ми така е...който има опит е по-сигурен. А пък аз се трудя ли трудя... :D :D :D :D :D
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Vani32
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 64
Регистриран на: нед апр 05, 2009 11:56 pm

Мнение от Vani32 » вт апр 14, 2009 6:52 pm

Жечо и аз имам молба към теб! Уважавай правописа :D

Потребителски аватар
milniq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 125
Регистриран на: ср дек 03, 2008 11:29 am
:: 232 рецепти от milniq
:: 215 снимки от milniq

Мнение от milniq » вт апр 14, 2009 7:37 pm

За да не ти се пресича застройката т.е. супата като е застроена, правилото е: 1. супата трябва да не е вряща; 2. застройката да е с поне приблизителна темпаретара като тази на супата /това се постига с преливането и бъркането както са ти обяснили по горе/ 3. не оставяй супата да ври след окончателното изсипване на застройката. Накратко високата температура на супата пресича застройката и супата става на парцали. Но този вид пресечена супа си има своите предимства /особенно за малките деца/. С такава супа е трудно да се разболеят от салмунела, а и може да се съхранява по продължително време отколкото непресечената супа. Това е от мен.
Успех!
Изображение

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » вт апр 14, 2009 7:39 pm

Аз пък не застройвам супи, а слагам малко пр.мляко и едно триъгълниче топено сирене и става супер!
Може да пробвате ако искате.

zuzkoto
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 225
Регистриран на: ср окт 15, 2008 1:20 pm
:: 138 рецепти от zuzkoto

Мнение от zuzkoto » вт апр 14, 2009 9:36 pm

Винаги застройвам супата с кисело мляко и жълтъци /белтъците замразявам във фризера/. Разбивам жълтъците и млякото в голяма купа и постепенно сипвам при непрекъснато бъркане от горещата супа - почти цялото количество, след което връщам супата обратно в тенджерата. Оставям я да кипне две-три минути и отдръпвам от огъня. След това при претопляне и да заври не се пресича. За 4 л тенджера слагам 2-3 жълтъка и 200 г кисело мляко.

Потребителски аватар
kqmrosen
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 133
Регистриран на: съб ное 15, 2008 5:22 pm
:: 73 рецепти от kqmrosen
:: 54 снимки от kqmrosen
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Мнение от kqmrosen » вт апр 14, 2009 9:45 pm

:chef: Когато супата е готова я сваляш от котлона и така престоява около 10-15 минути.Предварително си си направил застройката от яйца и мляко(кисело) и то още като си я сложил да ври на котлона.Така застройката престоява докато се свари супата и става със стайна температура.Аз я правя в голяма пластмасова купа.Като минат минутите започвам да загребвам с черпака и да наливам в застройката докато се напълни малко повече от половината купа със супа.След това слагам парче масло или 1 лъжица маргарин да се разтопи(дава много приятен аромат и вкус повярвай ми).Децата и аз много обичаме супички. :P
Изображение


Отговори