Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » ср ное 26, 2014 9:18 am

Миленка, привет :coffee: за теб и възглавница за мен.


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср ное 26, 2014 9:33 am

Честит имен ден на Стелиос! Да е расте весело и безгрижно дете и пред него да има само щастливи мигове! Да радва мама, татко и кака с белите си и всеки ден да ги изненадва с по нещо ново и приятно!
173_Romantic-frames-9_34_l.jpg
Дианка, за теб :)
3035 (1).jpg

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср ное 26, 2014 9:43 am

Влади, ние елхата я украсяваме винаги на 06.12, тази година пак ще си спазим традицията, още повече, че на този ден ще се съберем цялото семейство - мъжът ми се връща тогава, аз също съм в командировка до 5-ти и най-вероятно ще се приберем заедно.
На теб пожелавам лека нощ :night: , а на всички останали един прекрасен ден!
MAIN-nay-mnogo-kafe-piyat-uchenite-i-laboratornite-tehnitsi.jpg
poraka-imajte prekrasen den.jpg

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср ное 26, 2014 11:17 am

Св. Стелиан Пафлагонийски - Детепазител


На 26 ноември Православната църква чества Свети Стелиан Пафлагонийски - Детепазител. Той е покровител, пазител и лечител на децата и е техен застъпник пред Бога. Св. Стелиан живял в областта Пафлагония (Мала Азия) в края на IV и началото на V век. Още в младостта си душата му била чиста и той се опазил от всички страсти на земния път. Не се отклонявал от вярата и давал пример за добродетелност и целомъдрие. Когато наследил баща си, той дарил цялото си наследство на бедни християни и се замонашил.

В манастира Св. Стелиан станал още по-добродетелен слуга на Бога. Постът му бил много строг, службите му - продължителни и отдадени. Но не бил и от това доволен - от аскет станал отшелник и заживял в пустинята, в една пещера. Хранел се с каквото намери, а когато и тревите свършвали, ангели му пращали храна. Мисълта за материалното съвсем го напуснала и той бил сред най-праведните от съвременниците си.

Особена милост питаел към децата и словата на Матей: "Ако се не обърнете и не станете като деца, няма да влезете в царството небесно" (Мат. 18:3) станали негова мисия. Заради любовта си към децата, Бог го надарил с дарба да лекува. От близо и далеч прииждали майки с болни, сакати деца. Той им давал мир и здраве, , благославял ги и те оздравявали и от неизлечими болести. Дарбата му достигала до там, че и бездетните се сдобивали с деца - нищо не можело да спре Божията сила в лицето на Св. Стелиан.

Дълги години той живял така - в пустинята, в безспирни срещи с нуждаещи се. Идвали и монаси да се съветват и изповядват за трудностите на аскетичния живот и трудностите да устояват на изкушенията. Всички изслушвал и съветвал. На преклонна възраст в мир и святост Бог прибрал душата му.

Името Стелиан се предполага, че идва от гръцкия глагол "стилоно", което значи "укрепва (здравето на децата)". Изобразяван е с дете на ръце и с ръка, вдигната за благослов.

Днес не се работи никаква къщна работа, жените месят и раздват питки за здравето на децата, особено, ако в семейството има кърмаче или боледуващо дете.

Имен ден имат Стелиян, Стелян, Стелияна, Стеляна, Стелиан, Стелиана, Щерян, Щеряна.

Дианка, честит именик!!! Да е жив и здрав, да ви радва с белите и успехите си :)

Изображение

Мама да е горда и щастлива
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср ное 26, 2014 4:47 pm

Честит имен ден, Стелиос!
Изображение
Цветя за милата и всеотдайна мама Дианка:
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср ное 26, 2014 5:02 pm

Здравейте, дружки-веселушки!
След толкова много вяра в мен (за което ви благодаря), няма как да не се справя! Вчера като запретнах ръкави и двата миксера включих на пълни обороти, врътнах 7 блата (малко се поунесох) и като започнах да сглобявам торти (мислех 2 да направя), се оказа, че нещо съм зле със сметките. Излезнаха 3 торти. До 3 часа приключих. Направих и руска салата. Вечерта минах през магазините и си купих нещата. Декорирах най-голямата торта и реших, че ще е за обяда в службата на мъжо. Другата ще е за моята 84 годишна приятелка, а третата сигурно ще остане за нас. В училището само купени неща могат да се носят, за това купихме зеленчуци (това искаше Даниел).
Днес вали, вали и вече започна да преминава в сняг. Очаква се и да натрупа. След деня на благодарността и аз ще украся елха, но преди нея имам още доста неща за оправяне.
Днес пак ще ми се размине ходенето по магазините, че да не зема да закъсам някъде по пътя. Тук като видят снежинка и се панират. А и покрай празника много хора пътуват и трафикът е ужасен. Снощи мъжо час и половина се е прибирал (а обикновено пътят му е 15 мин.)
Снегът се усилва и аз се радвам като дете :roll: . Не че обичам зимата, ама си е красиво като всичко побелее.
Ще ви пожелая топла и красива вечер и ще взема да декорирам тортата и да се обадя на моята приятелка, за да разбера кога ще се видим.
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср ное 26, 2014 6:07 pm

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА СТЕЛИОС!
Нека е здрав и много щастлив!
PvTJ025Fo53Lont2_l.jpg
Весел празник![/color]

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср ное 26, 2014 6:08 pm

:celebrate: :heart: :celebrate: ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН,МИЛО,СЛАДКО МОМЧЕНЦЕ! СВЕТЕЦЪТ,ЧИЕТО ИМЕ НОСИШ Е ДЕТЕПАЗИТЕЛ - ДАНО ИМАШ ВИНАГИ НЕГОВАТА ЗАКРИЛА, ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ,МНОГО ВЕСЕЛ,РАДОСТЕН И ЩАСТЛИВ!! БЪДИ МНОГО,МНОГО ЩАСТЛИВ С ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО!! ВЕСЕЛ ПРАЗНИК! :baloons: :podaryk: :baloons: :celebrate: :heart: :celebrate:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср ное 26, 2014 6:10 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: ЗА ГРИЖОВНАТА И ПРЕКРАСНА МАЙКА ДИАНКА! :giflo2: :heart: :giflo2:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср ное 26, 2014 6:22 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет,мили момичета!Днес е пак цветно и красиво тук,заредено с много положителни емоции, това ми дава много настроение,чувствам се невероятно! йоанка, браво на теб сладурче,отново се справи,ти си корава българка и се справяш и с невъзможните неща,поздравления, обичам те :love: Мила Ани,радвам се заедно с теб,когато попадаш на добри класове, виждам,че си упорита,дано Бог ти дава сили да се справяш и успяваш във всичко,ако си идваш в България,когато и да е - каня те да ми гостуваш, искам да внеса радост,уважение и обич в твоето сърчице,хайде миличка,всичко добро ти пожелавам! :love: :love: :love: Момичета,пожелавам ви прекрасна вечер!! :hug: :hug: :hug:


Заключена