Правите ли зимнина?

Дъра-бъра за всичко в кухнята

Правите ли зимнина?

Анкетата завърши на вт окт 16, 2007 2:33 pm

Да, в големи количества
0
Няма гласове
Да
5
83%
Да, но съвсем малко
0
Няма гласове
Не - тази година ще пропусна
1
17%
Не - никога не правя
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 6

Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Правите ли зимнина?

Мнение от vg » нед сеп 16, 2007 2:33 pm

Какво сложихте в бурканите тази година? Традиционни или необичайни неща, или пък решихте да купувате всичко от магазина?
Екипът на "Веселият Готвач"


Lin4eto
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 3
Регистриран на: пет авг 10, 2007 3:16 pm

Мнение от Lin4eto » ср сеп 19, 2007 1:28 pm

Аз редовно правя зимнина,тази година по малко ,цените така и не паднаха.Но направих все пак лютеница,туршийки,компоти.Във фризера сложих печен пипер,зелен боб,бамя и подправки.Да ви кажа харесваме си много домашно приготвените неща :D

pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » ср сеп 19, 2007 3:52 pm

Аз също правя зимнина всяка година. Тази година направих вече запазената марка за семейството лютеница - по бърз начин, без варене, туршийка от пукани зелени домати, която става много вкусна, подправка за супи, салца, пикантен сос, печено сладко от сини сливи и други.

jufa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 9
Регистриран на: вт авг 28, 2007 12:52 am
:: 49 рецепти от jufa
:: 70 снимки от jufa

Мнение от jufa » съб окт 06, 2007 11:21 pm

Аз павя зимнина всяка годинасъщо. Най често правеното, което го обичат всички прз зимата в моето семейство е: полу готова пърженица, маринована туршия, кисело зеле, кисели зелени домати,кьопало. Общо взето каквото можем да си позволим на пазара в САЩ


Потребителски аватар
Lilito
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 9
Регистриран на: нед ное 11, 2007 1:55 pm

Мнение от Lilito » пон ное 12, 2007 5:24 pm

Pepolina, би ли ни светнала как правиш тази лютеничка ,която не се вари,а също така и туршийката с печените домати.Винтерес на истината за първи път чувам за такава туршия.Макар ,че тук вече започнаха да внасят лютеница,но друго си е домашната.Аз преди време правих и почти всичко около печката включително и аз беше червено,затова питам за тази ,която не се вари. :roll:

Потребителски аватар
sever
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: пон ное 12, 2007 7:53 am
:: 49 рецепти от sever
:: 19 снимки от sever

Мнение от sever » пет авг 01, 2008 5:20 pm

Естествено ,че правя.Няма нищо по- вкусно от домашно приготвените бурканчета. :D Напролет си правя списък на рецептите ,които ми предстоят да направя и си го закачвам на хрладилникът.Всяка изпълнена рецепта се отмята.Правя предимно неща , които няма по магазините или ако някоя фирма ги е произвела и не стават за нищо.Странен ми е коментар от типа на "Ми вече всичко има по магазините".Да , ама не е същото. :roll:

Потребителски аватар
sumer
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 103
Регистриран на: съб юли 12, 2008 1:26 am

Мнение от sumer » пет авг 01, 2008 11:43 pm

Така е ,в магазина не е като домашното,ама за такива като мен,който нямат възможност да си пригатвят в къщи,в там е идеалния вариант. :wink:

springrain
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: пет фев 01, 2008 9:48 pm
:: 9 рецепти от springrain
:: 1 снимки от springrain

Мнение от springrain » вт окт 14, 2008 10:12 pm

pepolina написа:Аз също правя зимнина всяка година. Тази година направих вече запазената марка за семейството лютеница - по бърз начин, без варене, туршийка от пукани зелени домати, която става много вкусна, подправка за супи, салца, пикантен сос, печено сладко от сини сливи и други.
Дайте ми съвет как да направя туршия с брюкселско зеле.Приемам съвети за различни начини за приготвянето му.

sve_georgieva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 204
Регистриран на: пон юни 16, 2008 9:15 pm
:: 19 рецепти от sve_georgieva
:: 39 снимки от sve_georgieva

Мнение от sve_georgieva » ср окт 15, 2008 4:31 am

Pepolina пиши моля те рецептите за лютеничката без варене и трушийката от пукани зелени домати. Предварително ти благодаря :wink:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср окт 15, 2008 10:33 am

springrain, ето една идея за туршия:
Необходими продукти :
- карфиол
- целина
- зеле (червено)
- моркови
- брюкселско зеле
- камби
Зеленчуци се измиват , нарязват и нареждат в буркани , заливат се със кипната смес от сол , захар и оцет . След това бурканите се обръщат на долу с капачките за 1 денонощие , след което се държат на хладно. Пропорциите на солта, захарта и оцета са според големината на бурканите.


Отговори