Какво сготвих днес - Октомври '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sbt03 » чет окт 09, 2014 8:54 am

Здравейте и от мен! :wink:
Днес рано сутринта съм сложила всичко, за да имаме мек хляб за деня. Освен бобената чорба от снощи, ще направим и ориз с домашно пиленце, както и салата.

Ели, аз ти препоръчвам салата "Бонапарт" по рецепта от сайта, правила съм я и съм я публикувала и в блога си. Когато сме имали гости, винаги са оставали очаровани от нея и се чудят какво има в нея.
Ако се намират при вас хубави зеленчуци, Шарлотата със зеленчуци, също е доста празнична салата. Различно изглежда и традиционната шопска салата - завита в чушка като суши. Като предястие или просто така за разяждане може да направиш и някакви брускети с твоя любима комбинация отгоре, а също и ако имате все още тиквички - рулцата от тиквички са свежо допълнение като салата или гарнитура към основното. За повече идеи, ако ти е допаднало нещо от предложенията, може да погледнеш и тук: http://vinagi-vkusno.blogspot.com/p/blog-page_21.html

Хубав ден от мен! :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » чет окт 09, 2014 9:39 am

Привет,и аз ще се възползвам от идеите за рожден ден ,че на 18.10 и ние ставаме годиначета!
За днес боб на фурна и винен кебап!Всичко вече ми е готово сега с малкия отиваме по кафетата!Хубав ден!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет окт 09, 2014 11:21 am

Ели, много обичам да приготвям меню за гости. Тогава въображението ви се развихря.
Мога да ти препоръчам Салата с моркови и полуготови спагети - сервирам я в купички от половин издълбан портокал или лимон. Също много оригинално е да направиш плато от домати шмеркезе, аз ги разрязвам на половинка и така ги пълня, със същата смес пълня и печени червени чушки, нарязвам краставички на пънчета и от сместа шприцовам върху тях, между тях нареждам яйца, също на половинки, пълнени с намачкания жълтък и малко заквасена сметана, подправени със сол и черен пипер. Всичко това подреждам върху листа зелена салата, получава се много красиво, а и така всеки си взима каквото най-му харесва. Подходящи за есента са и Карамелизирани зеленчуци на скара - всички мои приятели ги харесват, а и могат да се приготвят от предния ден, което е добре за домакинята. Също много оригинална салати са Салата Мимоза или Солена палачинкова торта с риба тон - играчката при тях е малко по-голяма, но са много ефектни и вкусни, а и ако някой от продуктите не ти харесва, можеш да го замениш. Друго предястие, което често правя е палачинки, намазани с някакъв крем, например сметана и риба тон или пък нещо на майонезена основа, навити на рулца и нарязани на хапки. Идеята с брускетите също е интересна. Ако нямам пресни зеленчуци препичам филийки от франзела и част от тях намазвам с хайвер, а друга - с маслинена паста, като се подредят белите и черни филийки една до друга в чиния и се украсят с малко зеленинка или пушена сьомга, също стават много красиви.
От основните ястия ти препоръчвам да приготвиш нещо в гювеч - хем ще е топло, хем няма да иска много да се въртиш около печката, докато гостите ти са на масата. Аз често правя Задушено агнешко с гъби в плик за печене, става и с други видове месо, на мен най-много ми харесва като смеся пилешко и свинско. Сервирано в голяма чиния с гарнитураНадупени картофи, винаги обира овациите.
Други интересни идеи можеш да видиш в сайта в раздела за празнични менюта.
Дано да съм ти била полезна! Ще се радвам да споделиш менюто като го измислиш :) . Успех в готвенето и весел празник!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » чет окт 09, 2014 11:38 pm

Благодаря ви момичета за чудесните идеи : :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo2: :heart: :heart: :heart:


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет окт 10, 2014 9:56 am

Привет!
Менюто за днес вече е измислено - за обяд пиле с броколи, сметана и синьо сирене, а за вечеря салата от зеле, моркови и ябълки и свински вратни пържоли на фурна, за десерт мисля да направя Макарони на фурна с яйца и захар. Сега трябва само да се задействам и да се отправя към печката.
Хубав ден!

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » пет окт 10, 2014 2:40 pm

За обяд дояждахме,за вечеря кюфтенца с бял сос!дежурната салатка за ракииката и десерт -палачинки! :thumbsup:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет окт 10, 2014 4:56 pm

Здравейте и от мен! :)

Днес менюто е пиле с ориз, отново салата, а за десерт домашен течен шоколад, намазан върху филийка домашен хляб. :bliz:
Показвам ви и салатата с тиквички и балсамова редукция, която приготвих преди няколко дни. :–)

Хубава вечер!
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб окт 11, 2014 6:25 pm

Здравейте Весели :chef: !
За днес приготвих супа топчета, пухкави кюфтета, бутчета на фурна, картофена салатка, салатка от зеле, моркови, краставица и целина, една вита баница с краве масло и прясно мляко :hungry:
Ще има ядене и за утре, а тази вечер ще имам гости - семейни приятели, бялото вино е студено, ракийката също :hungry:
ХУБАВА СЪБОТНА ВЕЧЕР! :night:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » съб окт 11, 2014 10:10 pm

Днес имахме доста работа по двора-дърва ,въглища....Та менюто на бързичко- снежанка,пържен картоф и пилешки крилца на фурна! :thumbsup:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед окт 12, 2014 2:04 pm

Здравейте!

За днес менюто е тас кебап, супа със свинско месо, както и домашен хляб. За десерт няма нищо предвидено.

Хубав ден!
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена