Какво сготвих днес - Юли '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sbt03 » чет юли 10, 2014 11:07 pm

Все по-малко весели готвачи пишат в темичката. :( Но поради топлите през последната седмица дни, се застояваме по-малко покрай котлоните и повече мислим за салати, плодове и други летни изкушения. Сладолед също!
Та.. преди да е дошъл финалът на световното, приготвих за проба едни панирани сиренца. Станаха почти като тези в заведенията - дори са и по-вкусни. :)
Освен тях имаше и мусака от тиквички - любимата и дежурна за лятото, салати, сладолед, плодове.

Спокойна нощ!
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юли 11, 2014 1:17 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :chef: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет момичета! Не съм писала скоро тук,но както казва Светлето, караме я на салати,плодове,домашна лимонада със лимони,джинджифил,прясна мента и мед,друго просто не върви.Днес приготвих много вкусни чушки - имах 6 големи чушки от типа огромни камби, разрязах ги на две половини,почистих семето,но половината дръжка запазих,приготвих смес от сирене,кашкавал на ситни кубчета,нетлъст бекон,също на ситничко,прибавих малко чубрица,магданоз,яйца,разбърках и напълних - първо ги сложих на дъното на фурната и след 20мин. ги качих на средна скара,изпекаха се много бързо,а вкуса е невероятен,приготвих Салата от домати,краставици,лук и много зехтин,прекрасен обяд,хапнахме без хляб,десерта е диня.Прекрасен ден, мили момичета! :serve: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 12, 2014 1:05 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет,весели :chef: !!! Днес пас ще си пиша сама тук,но какво да се прави,всички сте заети.Приключих с готвенето точно на обяд - снощи мариновах шишчета от пилешко и свинско месо,сутринта ги нанизах - месце,лук,чушка,гъбка,домат и така стигнах до скарата,днес при нас е много приятно времето,хладничко,само за барбекю си е, не приготвих друга салата тъй като изпеках доста зеленчуци, прибавих им малко Балсамико и зехтин,всичко е невероятно вкусно,десерта е праскови,диня, пъпеш,да не забравя и домашната лимонада.Прекрасен ден на всички!!! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2:

Потребителски аватар
maknik
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 177
Регистриран на: пон май 04, 2009 4:34 pm
:: 5 рецепти от maknik
:: 7 снимки от maknik

Мнение от maknik » нед юли 13, 2014 10:18 am

Здравейте!
Днес ще правя грах с пилешко, шопска салата и отново имам заявка за чийз кейк.:-)
Хубава неделя!


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед юли 13, 2014 10:38 am

Здравейте момичета!
Днес станах рано и приготвих домашно петле на фурна с картофки и мексикански микс, Кравай на рулца - сега го замесих с прясно мляко и стана по-хубав, ще направя и салатка с домашни зеленчуци :hungry:
ХУБАВА НЕДЕЛЯ!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед юли 13, 2014 2:24 pm

Здравейте и от мен! :)

Вкъщи менюто е пържени тиквички в панировка, млечен сос с много чесън и копър, яхния от зелен фасул, а за десерт - сладкиш с кайсии и топка сладолед.
Хубава неделя!
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » нед юли 13, 2014 4:53 pm

Най-накрая дойде ред и тук да пиша.
След дълга почивка днес печката се озори :)
най напред изпекох мъфини с череши,
след това хрупкави тиквички,
после заредих прясно зеле с домати ,
пухкави кюфтета
и преди малко приключих със сиренки на тиган,по желание на двете дъщери.
20140713_093335.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юли 13, 2014 7:49 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo2: :chef: :giflo2: :giflo1: :giflo1: Привет,весели :chef: !!! Кейти,какви красоти си подредила,браво момиче,доста си се постарала днес в кухнята! :clap: :clap: :clap: Днес при мен - имам от вчерашната скара,поделих я с моята кукла Ина,но въпреки това сготвих Боб яхния,утре рано трябва да ходя за месечните лекарства и затова нека яденето е готово,днес приготвих за обяд и вечеря Шопска салата,спокойно се нахраних само с нея,много я харесвам,десерта ни е плодове - нектарини,диня,пъпеш. Приказна вечер ви пожелавам момичета!!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон юли 14, 2014 6:57 am

Привет, весели готвачи!

Аз не помня дали някога съм писала в тази тема. Влизам понякога да взема идеи.
Тази събота и неделя не оставих печката на мира. Правих триъгълни банички (детето ме смъмри, че отдавна не съм правила баница и много му липсвала), мъфини с моркови, печени пилешки бутчета (купихме ги мариновани и се оказаха много вкусни), таратор, салата от домати, краставици, авокадо, пресен лук и магданоз (последните две са от моята градина).
В неделя пекох ребра (2 часа се пекоха), варен ориз, задушени моркови и броколи, шопска салата. Направих и бисквити с шоколад и ядки.
Май ще има храна за цяла седмица.

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пон юли 14, 2014 2:53 pm

Здравейте и от мен!
Напоследък ми е много мързеливо и някак не ми се готви много, макар че не е все още истинска жега, каквато сме имали преди.
А иначе вкъщи хапнахме омлет с тиквички (фритата), салата, а за днес ориз Басмати със зеленчуци - отново с тиквички, царевица, морков, лук, броколи... Много пъстро се получи. За десерт забърках един кекс. :)
А от предишните дни компания на бирата правеха тези рулца от тиквички с кашкавал и бекон.
Хубава седмица!
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена