КАК СЕ ПИШАТ НОВИ РЕЦЕПТИ

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
milniq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 125
Регистриран на: ср дек 03, 2008 11:29 am
:: 232 рецепти от milniq
:: 215 снимки от milniq

Мнение от milniq » вт фев 24, 2009 2:20 pm

Браво! Подкрепям напълно и заставам с :thumbsup: зад идеята на VG. Момичета и момчета, вземете се в ръце и не пишете глупости. Това не е разграден двор /образно казано/ тук всички ни гледат. Постарайте се да се държите на ниво. Както на всякъде, така и в кулинарията има правила и норми. Аз съм за спазванети им. И другото което ме дразни е, че все едни и същи дават компетентно мнение, а не съм обедена, че те са напълно прави. За това по добре да си замълчат в подобни случаи. Защото се набиват на очи и доста дразни. До сега съм си мълчала, но и аз като reni55 ми омръзна. Омръзна ми сайта да се пълни с всевъзможни глупости, който нямат нищо общо с кулинарията, /говоря за отворените нови теми/ ако дам примери ще има досат засегнати. Затова нека всеки сам за себе си се замисли какво пише и какво трябва да пише. Но ще спра до тук за да не ставам и аз досадна. Благодаря за вниманието!
Лек ден на всички! Успех в начинанието наречено VG! :)
Изображение


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » ср фев 25, 2009 1:35 pm

Миленче,имам няколко въпроса към теб и се надявам да ми отговориш.
1-Какво значи да не се пишат глупости?Кое написано според теб е глупост?Имам в предвид рецептите.Защото ако за тебе е глупост,може би за други не е,и не мисля че трябва да се обиждат по такъв начин.
2-Защо те дразни че само някои пишели коментарии?Ами нека да пишат всичките.Някой да им е забранил?И защо мислиш че не са компетентни?Има хора с повече опит,в което съм сигурна и е от полза да си кажат мнението,за да научи човек нещо повече.
3-За какво е форума?Нали за да се дискутират други теми?А както виждам повечето са свързани с готвенето или продуктите.
И си мисля,че е по добре да се говори директно и без недомлъвки,но с дружелюбен тон,отколкото загадъчно и с обиден тон.Едва ли някой ще се засегне,ако му кажеш директно и приятелски каквото мислиш.Така мисля аз.Нека и другите да си кажат мненията.А за правописа съм съгласна.Трябва да се внимава,когато се пише.Успешен и хубав ден на всички :thumup:
Поздрави-BABY.
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » ср фев 25, 2009 4:34 pm

Момичета,много Ви моля НЕ СЪСИПВАЙТЕ най-хубавият готварски сайт!!!
Във всеки сайт си има подтеми за ДРУГИ теми,които не са свързани с готвенето и хранителните продукти.
То не може да мислим само за готвене и ядене.....трябва малко разнообразие!
Ето един пример - от днес има в Галерията обособен албум само за наши снимки,с които ще се опознаем.Това е много хубава инициатива,която не е свързана с готвенето.
Който иска ще си ги разглежда;който не иска - няма!
Даже в ДРУГИ можем да си пуснем подтема за смешни случки от нашият живот ( аз имам такива);вицове и др.за да се посмеем между тенджерата и масата.
Аз обичам да се смея ...

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » ср фев 25, 2009 9:15 pm

Добър вечер на всички!Рени,никой не иска да съсипва сайта,защото колкото на теб ти е мил и те разтоварва,толкова и на другите съфоромници предполагам!Аз имам личен въпрос към Милена.Вчера и пратих лично съобщение да се обоснове какво има в предвид с това си крайно изказване и кого визира,защото не е хубаво да има недоизказани неща.Не исках да ангажирам и натоварвам другите,но явно няма да ми отговори лично,а и естествено не е длъжна по принцип.Аз лично ако имам да казвам на някой нещо му го казвам директно,защото имам достойнство и се обосновавам защо ми е такова мнението,но явно не всички хора разсъждават така :x !Не мога да си обясня,как все едни и същи хора издребняват и се чудят с кого и с какво да се захванат вместо да се забавляват.Идеални хора няма!Относно компетентните, ами наистина има доста компетентни,които всеки ден пускат теми и полезна информация от която всички черпим и възоснова,на която са нашите дискусии,но явно има и не компетентни,които почти никога не се включват,а и се дразнят :shock: Форумът предполагам е създаден за беседване,има си раздели и мисля че всеки се съобразяба къде,каква тема започва.За жалост не съм от най-компетентните, но с такова впечатление оставам :wink:Ако съм засегнала някой,този път не се извинявам :wink:!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.radikal.ru]Изображение


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » чет фев 26, 2009 7:39 am

Добро утро :D
Рени,мисля че сайта може да се съсипе/което се надявям искренно да не стане/от грубия език и заядливото отношение.Друго няма какво да съсипе нашия страхотен сайт.И ние сме хората които не бива да го допускаме.Ако всеки се държи културно и интелигентно-просто няма как да стане :thumup:
Хубав, успешен и весел ден на всички!!! :P
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет фев 26, 2009 12:28 pm

Както виждате, изчаках до сега. Чаках заемане на позиция от стана на Милена и от страна на VG.

...............................................................................................................

Милена,

Естествено и ти, като всички свободни хора, имаш право на собствено мнение. Но това право се разпростира само до там, където започват правата на останалите. Правото им на достъп до информация, правото им на ненакърнено достойнство, правото им на свободно общуване. Без да бъдат обиждани. С какво право ти си решила да пишеш обидни думи и мъгляви обвинения, е необяснимо.

От завчера, от както ти направи лошото си мнение си за този сайт и за хората в него достояние на всички, навлезе смут. Това е единственото, което постигна. Ти да излееш дълго натрупвания си яд, а другите да се питат, всеки по отделно, дали не си имала предвид точно тях! Не знам дали админите получиха ЛС, но аз получих много от няколко участници. С тях имам личен контакт и извън сайта, по скайп или телефонен. Резюме: Всички, без изключение, сме възмутени от становището ти, от тона ти и от подбора на думи. И искаме да знаем следното:

1.Кои нови теми имаш предвид, които нямат общо с кулинарията? Ако обичаш, кажи ги открито, за да знаят и админите, че според теб не са си свършили работата както трябва, не са ги преместили или изтрили, както явно ТИ смяташ, че е трябвало да бъде.

2.Самата ти пишеш, че трябва всеки да се замисли какво пише и какво трябва да пише. Ами ти как не прочете писанието си, преди да цъкнеш “прати”?! Да видиш какво си писала и дали е трябвало да го напишеш?!

3.Толкова много хора те хвалят, отнасят се приятелски към теб, четат ти рецептите, показват интерес. А от твоят постинг личи, че отдавна си таяла тази неприязън и раздразнение. Към кого и по каква причина? Какво те подразни до такава степен, че намери решение в анонимните нападки?



Освен това аз искам да допълня нещо.

Кулинарията е ОТ хора ЗА хора. Кулинарията е един от изтънчените продукти на съвместният човешки живот и изразява загриженост, заинтересованост, уважение и благосклонност към останалите.
Точно това е етиката на кулинарията и едно от основните й правила!!! След като пишеш за правила и норми на кулинарияра, би трябвало да го знаеш!

Да обиждаш анонимно (и по този начин ВСИЧКИ): наричайки хората и техните мнения глупави, обвинявайки ги, че нямат ниво, твърдейки, че мненията са некомпетентни, без да уточниш кои точно, без да аргументираш, без да се обосновеш, наричайки активността им дразнеща и досадна.... и всичко това, криейки се зад анонимността на интернет ..... ти така, четейки това в момента, достойно ли го намираш?

Рискувам (отново) да те подразня, но: в инернет човек трябва да се държи така, както и в реалният живот, да казва и твърди само това, което и в реалният живот би казал и отстоявал, очи в очи.

Дълго ми е писанието, но го премете като събирателно мнение на няколко души.
Те могат да се обадят открито, ако решат.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » чет фев 26, 2009 12:48 pm

Аз май отворих "кутията на Пандора"......
Явно вината е моя и много съжалявам,че помолих за спазване на правописа и за прегледа на рецептите преди да се публикуват....
Моля всички за извинение .

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет фев 26, 2009 12:54 pm

Рени, не мисля така.


Правописа си е правопис.


Обидното отношение е нещо друго.


Ако е нямало затаен яд, нямаше да се стигне до там.


Поздрави! :flow1:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
milniq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 125
Регистриран на: ср дек 03, 2008 11:29 am
:: 232 рецепти от milniq
:: 215 снимки от milniq

Мнение от milniq » чет фев 26, 2009 12:55 pm

Здравейте! :) както каза MANI , не съм длъжна да давам обяснение на никой. Просто това беше моето мнение по въпроса. Не съм искала да засегна никоя от вас. А ако това се наложи бъдете сигурни, че ще разбере само потърпевшия. По темата се изказах принципно да се внимава да не се допускат грешки и дразнещи неща като пипер=чушка. Това мен ме дразни. а съм далеч от мисълта да съсипвам сайта, защото чрез него аз се забавлявам достатъчно дборе. А скъпа MANI що се отнася до твоето лично съобщетние до мен, не съм получила нищо такова. А мога да ти отговоря на въпросите с няколко думи. В началота сайта ме грабна с това: първо има интересни неща и рецепти. Второ: има различни хора с които може да съсъдадеш приятелстово или само познанство. Но в един момент сайта започна да наподобява кошер. Почнаха да се създават кавги кой коя рецепта преписал и на кой била авторско право. Смятам че са се заформили и отделни групички от хора които само те участват интензивно в сайта, а друга част гледат от страни и се наслаждават. Ето това аз наричам глупости. /не че нямат право и те да коментират, както казваш ти./ В началото се стремях да не обръщам внимание на такива провокаций. Но всеки ден има по нещо такова и взе да ми писва и затова предпочитам и аз да си мълча, като тази част от хора. Ползвам сайта и ако ми е изгодно коментирам. Надявам се да си ме разбрала. Нищо лично към никой.
Весел ден. :)
Изображение

Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » чет фев 26, 2009 1:04 pm

Хей момичета.Предлагам да престанем с това- коя какво казала,коя какво направила и т.н.Няма да променим абсолютно нищо/така мисля аз/.Мисля,че всеки потребител тук е длъжен да спазва все пак някакви правила.А колкото до това да се ограничаваме само в писане на рецепти и коментирането им не сте прави.Все пак можем да се откъснем от "котлона и масата"за малко,като споделяме и интересни неща от ежедневието ни.Нали все пак сме едно "семейство"образно казано.А на който не му харесва този сайт може да се /оттегли/.Дано сте ме разбрали правилно.Хубав ден.
Изображение


Заключена