Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » ср май 01, 2013 8:14 pm

Момичета ,купих махлепи и в събота сутринта искам да замеся Мързеливия козунак на Дианка.Въпроса ми обаче е .....не ми харесва на мирис махлепито,дали се променя мириса в съчетание с другите ванилия и порт.кори ,или ще се усеща същата миризма :thinking: :ooppss: ?Извинявай Дианка,рецептата е като за мен,само махлепито ме притеснява и се чудя дали да го пропусна :thinking:


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср май 01, 2013 10:28 pm

Лека нощ,милички :night: :night: :night:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср май 01, 2013 11:08 pm

ДИДКА,ванилия ,настърг. портокал. и лимон. кора ....Който не го познава тоя вкус ,нормално е да не се харесва .Не е проблем при положение ,че има толкова други овкусители пропуснах и ром и въобще есенции много ....въпрос на вкус .У нас пак мъжа ми казва ,че ако липсва тоя аромат не е козунак ,а сладък хляб.... ...атова и толкова много рецепти съществуват .Аз като българка съм "осиновила" толкова чужди вкусове и не преставам да опитвам ,все нещо ново откривам ,което ми допада .Колкото до гръцката кухня....просто не мога да не си призная ,че ми харесва .....и качените килограми за тия 17 години са жив пример . :yee: Днес купих октоподи и спанак ....постите не се харесват много у нас ,но постят всички ,разбира се децата не толкова строго,но се учат ....тая седмица месо или риба не се хапва ....мекотелите са безкръвни и затова утрешното меню ще е октопод с дребни макарони .Преди 8 години имах гости за кръщенето на Стелиос от БГ ,по-точно София ....за да им направя хубава трапеза и да се представя като домакиня приготвих октоподи,скариди и калмари ,много гарнитури и салати .....Умрях от смях .....жените дори и не опитаха гозбите ми ,а пожелаха сиренце,домат и хляб - изпитана домашна рецепта.....мъжете уважиха всичко .Помислих си,че са изморени от пътя и излизайки навън една вечер поръчахме отново деликатеси ......и за всеки случай кюфтета .......Добре,че бяха кюфтетата гледаха Акропола ,пийваха и отново мъжете уважиха деликатесите ,дори и едни лъскви живи миди опитаха ,но женската част .....за нищо на света....Така е и аз бях в началото скептично настоена ,но днес и треволяците ям ,че и ми харесват ,пък като си представя и колко полезни са ...Имам много истории да ви разказвам да се посмеете ,но времето е за сън и утре съм рано-рано на зъболекар ,ще вадя зъб (ОХ,стискайте ми палци ,че отсега ме хваща паника ) Тая вечер пия последния антибиотик и утре росна ,прясна ще чакам да отвори кабинета ,защото после идват празници и почивни дни и тежко ми и горко!!!!Лека и спокойна нощ на всички!!!Надявам се да съм добре в събота ,да приготвя и аз козунаците ,да боядисам и яйцата и въобще да вляза в ритъма на Великден ,че ще имам и гости.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср май 01, 2013 11:29 pm

Дианка,много се смях с кюфтетата и деликатесите :D :hug: :hug: :hug:
А за махлепито може и да го сложа.Ще си призная,че не обичам козунак.Исках да опека и да занеса на роднините си домашни ,хубави козунаци.
Лека нощ,миличка ,знаех си,че спокойно мога да споделя и няма да има проблем :giflo2: :heart: !


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет май 02, 2013 9:02 am

:giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: Добро утро на ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК - да пийнем по :coffee: момичета и всяка да се заема с работа - днес се боядисват яйцата,аз винаги правя това в събота,ако вече боядисвате,успех милички! :thumbsup: Ех, тая Дианка - толкова е естествена,непринудена,посмях се и аз като Дидка на гостите й - когато ходя в Гърция винаги се храня само с морски дарове, много риба -има в изобилие и много добре приготвена,но не всеки харесва такава храна.Момичета, пожелавам ви много успешен и пресрасен ден!!! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :flow2: :flow2: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :sun:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет май 02, 2013 10:20 am

428348_422137661193783_409089679_n.jpg
Добро утро момичета :)
то вече е станало ден,ама аз сега ставам
снощи късно се прибрах от работа и днес се пооспах :wink:
Само Катето е тук,личи си,че почивате и ви няма
насладете се хубаво на почивката си :thumup:
И аз както Катето в събота ще боядисвам яйца на село с майчето ми
и дъщеря ми,то да искам сега нямам време след малко пак излитам за работа,
но да сме здрави и да има работа.
"Винаги се чувствам щастлива... И знаеш ли защо?
Защото не чакам нищо от никого."
Затова подарете усмивка и доброто си настроение
на днешния ден и той ще ви се отговори със същото....

Бъдете щастливи и имайте прекрасен ден!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет май 02, 2013 10:37 am

Добро утро!
,,Почетох,, вчерашния ден на труда с........труд :D :D ,гладих,гладих лятното,което бях прибрала само изпрано,дрехите на мъника,чистих...Танче,още не съм прехвърлила теменужките,които може.Днес смятам и това да свърша.Още малко работа ще си разреша днес и ще поизляза/детето вчера и днес е с тати/.Винаги съм боядисвала яйцата в четвъртък,но сега не ми се иска толкова дълго да стоят с боята и навън....,защото няма да ги ям сама :wink: .Така че в събота яйцата и козунака,за който говорим и май ще правим доста хора.А кой знае и колко много има ,които ще го правят без да са регистрирани и да се похвалят за успешната рецепта.Вчера казах на една приятелка и тя поиска рецептата,ами ..никой няма време май :D :D :wink: :wink: .Браво и благодаря на Дианка :thumup: :thumup: :thumbsup: :thumbsup: !
Кате,аз също не обичам морските дарове :ooppss: ,мнооооооого рядко пека риба,друго не!!!!!!!!И другото ,което не се научих да ям е китайско.Приятен ден,миличка!
На Ивето,лека работа!
Приятен ден,милички!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет май 02, 2013 5:54 pm

Изображение

Хайде заповядайте на красиво следобедно кафе :coffee: Който е тук, разбира се :wink:

Аз го пия докато чакам да се сварят яйцата, които ще боядисвам сега. Програмата ни е начертана и този път вместо в събота, ред им е днес :)

На всички желая ХУБАВИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ - ЩАСТЛИВИ И ПЪЛНОЦЕННИ, С МНОГО ОБИЧ И ПРЕКРАСНИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ :love: :love: :love: :giflo1: :giflo1: :giflo1:

П.П. Няма да имам време за компютър вероятно - ще споделяме после :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » чет май 02, 2013 6:17 pm

Здравейте И аз идвам с кафето
Изображение
Боядисах яйцата Пошетах около цветята и сега почивка
аз съм тук заповядайте
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет май 02, 2013 9:26 pm

Привет момичета - Бони, весели и светли празници ти пожелавам,аз съм тук, ще ви чакам. :giflo2: :giflo1: :giflo2: :winkiss: Таничка, как искам да бъда в тая къщичка - толкова е красиво,релаксиращо,благодаря ти мила. Приятна вечер и лека нощ на всички!!!


Заключена