Какво сготвих днес - Април '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » пет апр 05, 2013 11:00 pm

:clap: Браво Тошко, никак не е зле,а и щом си се погрижил за болния си брат - супер :thumbsup: :thumup:


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб апр 06, 2013 12:14 pm

Здравейте :chef:
Днес направих една постна супичка с много зеленчуци, панагюрски тутманик, има много плодове :hungry: :hungry: :hungry:
Приятен ден на всички :sun: :sun: :sun:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб апр 06, 2013 12:54 pm

Здравейте!
Верче, чудесна идея за зеленчуковата супа и плодовете, на болния сега са му много необходими!
Унас днес за закуска трябваше да има баница, но тъй като всички станахме късно :wink: , си я хапнахме за обяд.
За довечера омесих кайма за кюфтета, имаме и останало от снощи картофено пюре, така че гарнитурата е готова.
Салатата ще е пак шопска.
Този път ще имаме и десерт, у нас това рядко се случва :ooppss: . Вчера купих ягоди и тази сутрин видях, че някои от тях са почнали да се развалят. За да ги спася ги разбих със захар, заквасена сметана и кисело мляко на крем. Тъй като сместа доста се втечни сложих и желатин. Стискайте ми палци да се получи. Срам ме е да си призная, но за първи път го използвам, винаги до сега съм избягвала рецепти, в които го има, дано да съм се справила.
Хубав ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб апр 06, 2013 1:43 pm

Привет, весели :chef: , днес приготвих Пилешки котлети Нежност - взех идеята вчера от Миленка, станаха страхотни,Салата от маруля,зелен лук,домати, краставици - имах две топки Моцарела и ги накъсах отгоре,десерта е плодове - портокали,ябълки.Хубав ден на всички. :music: :sun: :music: :hug: :hug:


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб апр 06, 2013 2:54 pm

Привет момичета и момчета :)
Тошко ти си уникален браво :thumup:
Миленка,аз съм същата като тебе не съм използвала желатин до сега,а и сладките не са ми в стихията :wink:
виж за ястия и месени неща няма проблем,но сладки.....
и аз като тебе обичам да си поспивам,много общи неща намирам в тебе :)
а сега по същество:салатата е маруля със зелен лук и стръкче пресен чесън току що набрани от село,
за късният ни обяд скара,а за довечера пилешки бутчета,но не съм решила как ще са,може и един крем карамел да направя,че си донесох
40 яйца от село.
Хубав слънчев ден приятели!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб апр 06, 2013 7:21 pm

Момичета, ура! Кремът ми се схвана и е станал идеален! Много съм доволна от себе си. Вече видях как се работи с желатин, не било изобщо трудно. Сега съм решила да направя едно студено желирано предястие с шунка и зелнчуци, но ще видим кога ще му дойде редът.
Ивка, така е, нали знаеш, ние, които си приличаме се и привличаме :) .

Потребителски аватар
Bubbles
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 23
Регистриран на: чет мар 28, 2013 10:21 pm
:: 2 рецепти от Bubbles

Мнение от Bubbles » съб апр 06, 2013 8:57 pm

Привет веселеци с черпаци!
Тази вечер забърках една корейска мусака за вечеря, за съжаление каймата не беше от тази която харесвам(тоест да смелям месо в магазина), но пък стана много вкусна, а с малко кисело млекце ще е направо трепач. :chef:
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед апр 07, 2013 10:39 am

Привет :chef: !
Днес на обяд ще ходим на гости на майка ми, а за вечеря от снощи с моята малка помощничка навихме лозови сарми, салатата ще я мисля по-късно.
Весел неделен ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед апр 07, 2013 12:38 pm

Привет, весели :chef: , днес при мен - Пиле с прясно зеле,десерта е плодове.Хубав ден на всички. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед апр 07, 2013 12:48 pm

Здравейте и от мен! :)
Вчера направихме репетиция за Великден и замесих козунаци, оформих зайчета от тестото, а останалото тесто заедно с майка ми оформихме на рула - едното с мак и орехи, а другото с мармалад. За мое огромно съжаление апаратът ми се повреди - не прави хубави снимки - излизат бели и на черти. :cry: Не успяхме да си снимаме творението и сега трябва да си купувам нов апарат... Така да я мразя тази техника... всичко се чупи, правят ги нарочно некачествени, та да си купуваш често боклуците на китайците... Та да не изливам негативните си мисли в хубавата тема. :)
Освен козунаците, направихме пържоли на скарата, зелена салата, а за днес ще има супа със свинско месце и баница с лапад (както ние си му казваме лопушник).
Хубав ден и усмивки! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена