Какво сготвих днес - Март '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sbt03 » пон мар 25, 2013 7:46 pm

Здравейте! :chef:
Странно, че никой не е писал днес, може би днес кухнята си почива след съботно-неделното приготвяне на вкусни ястия. :)
Днес ще съм на пържена рибка и салата Ропотамо. За десерт имам мъфини. :)
Хубава вечер! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон мар 25, 2013 8:02 pm

Привет :chef:

За първи път от много години у нас на днешния ден не се яде риба :innocent: Аз продължавам да си бъда на пости ястия, а мъжа ми сам въобще не пожела риба. Добави към постния гювеч едно желирано джоланче от магазина и това е ... Десерта е от снощи - Торта Кодрит Кадир :hungry:

Хубава вечер и спокойна нощ :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт мар 26, 2013 10:21 am

Здравейте!
Довечера ще направя пилешки дробчета със сметана, а за салата ще нарежа айсберг с пресни краставички и царевица. Хубав ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт мар 26, 2013 10:40 am

Привет веселушки, болни, здрави трябва да готвим, днес сготвих Фасул яхния - с пресни чушки,зелен лук,морков и много девесил, Салата свежа - маруля,зелен лук,репички - с една дума класика, десерта е плодове.Прекрасен ден, момичета. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт мар 26, 2013 7:37 pm

Ето ме и мен - добър вечер :chef:

Като стана една фиданка с моите постни манджи - ще има да ми се радвате :dancing:
Тази вечер приготвих Задушен ориз със зеленчуци в халогенната фурна. Към него за мъжката част - Печена наденичка на грил. Десерта е Сочни ябълки, Черен шоколад :hungry:

Хубава и топла вечер :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср мар 27, 2013 4:33 pm

Здравейте и от мен! :chef:
За обяд доизядохме пилешкото с ориз, а за вечеря ще сме на пържени кюфтета, доматен сос към тях и зелена салата с маслини, варени яйца и царевица. :)
За десерт има натурален шоколад. :)
Хубава вечер! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср мар 27, 2013 6:21 pm

Привет момичета,днес приготвих за половинката яйца по Панагюрски, Салата свежа,а за мен Картофена салатка с кисели краставички,зелен лук,царевица, маслини,ябълков оцет и зехтин - любима ми е, десерта е плодове - портокали,ягоди,ябълки.Приятна и спокойна вечер на всички. :heart: :music: :music: :night: :music: :music: :heart: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 27, 2013 8:43 pm

Привет :chef:

Обичам бързото приготвяне на храна в работните дни - докато се завъртиш и яденето е готово :wink: Особено щом и техниката ти помага, а има и такива прекрасни Весели готвачи, които предлагат бързи и вкусни рецепти :clap:

И така вечерята ни беше: Зелена салата с краставица, маслини и плочка сирене, Сирене по шопски в микровълнова фурна. Само че аз сложих гювечетата в халогенната фурна :wink: А десерта - невероятно бързия и вкусен Изображение Сладкиш в чаши за микровълнова - само за 4 минути :serve:

Хубава и топла вечер на всички :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср мар 27, 2013 10:55 pm

Здравейте!
Бони, даваш ми идея за сиренето по шопски, у нас май само аз си го ям, но пък ми е любимо :bliz: . Кажи по-подробно как го направи - колко време и на каква температура се пече, с капак или без капак, предполагам, че е на долната скара.
Днес и аз готвих бързо, защото имах доста задачки през деня. Направих пилешка супа :cook: , която се прие с голям възторг - отдавна не бяхме яли, а всички я обичаме. Никой и не погледна към другото ядене, но пък на тенджерата й се видя дъното.
Лека нощ!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет мар 28, 2013 6:49 am

Добро утро :chef:

Миленка, сложих гювечетата на долната скара. Пекох ги около 20 мин. със затворени капачета на 225 градуса. После чукнах отгоре яйцата, затворих ги пак и ги пуснах за още 3 мин. Постояха още 5 мин. в горещата затворена фурна и сервирах :serve:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена