Какво сготвих днес - Януари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena75 » вт яну 29, 2013 11:09 am

Здравейте :chef: !
Днес ми е ден за готвене. В момента правя пилешка супа, а за довечера имам поръчка за ястие в китайски стил. Мисля да пробвам рецептата Свинско месо по Сечуански - в коментарите много я хвалят, дано да успея да се справя. Салатата ни ще е Салата от червено цвекло с орехи, а на мъжа ми сигурно ще изкарам туршия за мезе към ракийката, защото той не обича червено цвекло. За десерт има мандарини.
Хубав ден!


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » вт яну 29, 2013 7:49 pm

Здравейте!
На мен готвенето днес ми се размина, защото винаги правя по 2 тави баница, а едната беше останала, имаше и от лещата, така че хапнахме каквото е останало, за десерт - ябълки.За утре съм спокойна, защото съм го измислила, така че сега ще мързелувам пред телевизора.
Спокойна, топла и уютна вечер!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 29, 2013 8:08 pm

Привет :chef:

Миленка, не зная дали си опитвала да добавиш настърган лимон и копър в салатата от прясно червено цвекло - придават много добър вкус и премахват мириса на пръст от цвеклото. И моят мъж не искаше да я вкуси, но откакто яде така подправена салата с червено цвекло и моркови на гости у приятели, вече много му допада и често дори сам я приготвя :tongue: От това аз съм много доволна, защото цвеклото е супер полезно :thumup:

Дианка, много често тук се пие горещ бульон от кубчетата на Маги, Кнор и т.н. Далеч по-полезен е домашно приготвения при варенето на зеленчуци или месо. Когато към чаша горещ бульон добавиш настъргана чаена лъжичка пресен джинджифил се получава това, за което писах миналия ден. Може да се прецеди, за да не ти пречи при пиенето, но може и да се изконсумира. Напитката действа загряващо, изпотяващо и затова е полезна превантивно, а и при грипни и простудни заболявания. Казвам го и от личен опит :wink:

Между другото Домашно маринован джинджифил вече става за консумиране. Тази вечер го опитах - на вкус е хрупкав, леко налютява и има леко сладко-киселия вкус на маринатата :bliz:

Много се увлякох и може да забравя да споделя вечерята ни - Печено пиле с цели гъби и топено сирене. Десерта е Сладко от дюли с филийка краве масло и ... по чаша червен пелин :wine:

Топла и спокойна вечер на всички :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт яну 29, 2013 10:30 pm

Бони, аз също слагам на цвеклото независимо дали е сурово или варено копър и лимон, много си подхождат. Като правя салатата с моркови и зеле слагам също и магданоз и целина, още повече обогатяват вкуса.
Нашето китайско свинско тази вечер стана много вкусно. Като се има предвид, че за първи път се пробвам да го направя опитът беше доста сполучлив.
А за бульона - на мен любим ми е пилешкият(от домашно пиле е най-добре, но ако няма и с купено става), подправен с черен пипер и прясно изцеден лимонов сок. Особено срещу грип много помага. За джиндижифила вече знам, че също е много ефикасно имуностимулиращо средство. Една приятелка ми каза, че го смесва с мед в съотношение 1:1 и всеки ден яде от сместа, но ще я питам точно по колко. Смятам утре да купя и да строя цялото семейство да почва с превантивните мерки, че пак се задават вируси. Иска ми се и този маринован джиндижифил да направя, защото вкъщи се ядат много супи и ще е подходяща подправка.
За утре съм решила да купя спанак и да го сготвя по рецептата на Рали с кайма и сметана.
Лека нощ на всички!


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср яну 30, 2013 12:23 am

Здравейте весели :chef:.Днес за обяд с малкия мъж хапнахме телешка супа.За вечеря доядохме снощната манжа направих и бъркани яйца със салам и кашкавал и картофена салата.За десерт руло с вкус на кафе банани и портокали.Спокойна нощ и весел и усмихнат ден :) :) :).

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср яну 30, 2013 5:24 pm

Привет, весели :chef: днес приготвих Фрикадели - добавих към каймата настърган кашкавал - получи се много добре, салатите са - свежа,Айсберг,чери домати,зелен лук,Руска салата и салата с червено цвекло и моркови,десерта - портокали,ябълки.Приятна вечер на всички. :winkiss: :night: :winkiss: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср яну 30, 2013 6:33 pm

Привет :chef:

Ето ме и мен с днешна дата :wink:
Тази вечер менюто ни е: Салата с червено цвекло и моркови, Печена риба с горчица на грил тиган . За десерт намерих едни Круши от мама от село - забутала съм ги на терасата и сега ги открих. Много са свежи и супер запазени :hungry:

Хубава вечер на всички :) :) :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср яну 30, 2013 6:39 pm

Здравейте!
У нас тази вечер салатата е маринован патладжан. За нас с детето ще направя Кайма с ориз, спанак и сметана, а за капризния ми мъж, който не яде не само цвекло, но и спанак ще има свинско с кисело зеле. За десерт пак ще я караме на плодове.
Приятна вечер!

vkusnahapka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 7
Регистриран на: нед окт 14, 2012 12:17 pm
:: 26 рецепти от vkusnahapka
:: 72 снимки от vkusnahapka

Мнение от vkusnahapka » ср яну 30, 2013 8:42 pm

ДЖОЛАНЧЕ-БЕДРОК
Изображение :hungry: :yee:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср яну 30, 2013 9:51 pm

С тези нови рецепти никога няма да отслабна :ooppss: . Но какво да направя като съм си такава - видя ли нещо, което ме е впечатлило и трябва да го приготвя. Тази вечер направих Кайма с ориз, спанак и сметана. Аз му сложих заквасена вместо течна сметана, поради липса в магазина на последната, но пак стана много вкусно. Горещо ви препоръчвам да го пробвате!


Заключена