Какво сготвих днес - Януари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ivkaa75 » съб яну 26, 2013 10:26 am

Здравейте ето и моето меню за днес,
свински крачета в момента се варят в тенджерата под налягане ще се хапват със чесън и оцет,
бекон с картофи на фурна,извадила съм и речна риба от фризера уловена от мойте рибари,
та довечера и нея ще изпържа,ще си правя останалото кисело зеле в буркани,ако ми
остане време мисля да забъркам едни еклери.
Хубав ден!!!!
:) :music: :)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб яну 26, 2013 1:16 pm

Ивка, ще каже човек,че сме се наговорили - аз също прибрах зелето в буркани,защото е в стая на стълбището и това топло време не му се отразява добре - почистих бидона и ще чакам, живот и здраве на есен да го напълня отново.Хубав ден, мила Ивка. :winkiss: :music: :winkiss: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб яну 26, 2013 4:11 pm

Здравейте и от мен! :chef:
Рядко пиша в темичката, че все не ми остава време.
Навън вали обилно (за мое съжаление, тъкмо ми беше пролетно тази седмица). Затова, за да се сгреем, направих Крем супа от тиква. Не бяхме яли вкъщи преди такава, но се хареса.

Изображение


Осен това има и кисело зеле с ребърца на фурна, а за десерт - ябълки и банани.
Хубав следобед! :coffee: :sun:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб яну 26, 2013 5:38 pm

Снежен поздрав и от мен!
Днес направих супа топчета и картофени кюфтета, за салата - китайско зеле, десерт - портокали и бисквити с шоколад.Топла и уютна снежна вечер!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 26, 2013 7:19 pm

Привет :chef:

Ех че зелев ден, като че ли сме се наговорили - само в колко кухни днес мирише на зеле :D И у нас - Зеле на фурна със свински късчета /смесих прясно и кисело - стана върховно :bliz: /. Освен това имаме Салата с моркови и полуготови спагети, Таратор. Десерта е Круши,Ябълки :serve:

Хубава съботна вечер :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
pajarita
началник печка
началник печка
Мнения: 64
Регистриран на: ср яну 05, 2011 1:59 pm
:: 1 рецепти от pajarita

Мнение от pajarita » съб яну 26, 2013 8:54 pm

Здравеите и от мен :chef: за днес таратор,шопска салата,кюфтета ,пържени картофки и яйца по панагюрски.Десерта е бисквитена торта и плодове.Топла и спокойна нощ :night: :night: :night: :night: :night:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб яну 26, 2013 9:01 pm

Здравейте!
Нали днес хоидх на кафе, та яденето за обяд го сготвих още снощи - Свински сърца с яйчено-горчичен сос - у нас това ядене много се харесва.
За вечеря салатки имаме от вчера, направих и Лазаня с кайма и сос Бешамел, а десерта е Френска селска торта - много вкусна стана като престоя цяла нощ :cake: :bliz: .
Топла и спокойна нощ!

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб яну 26, 2013 10:57 pm

Здравейте и тук! Петък ни е ден за скара, така че имахме Вратни пържоли и Свински дроб на скара, Салата зеле, червено зеле, морков и краставица. Днес за обяд доядохме скарата, за вечеря за пръв път приготвих Критараки - гръцки ризони за гарнитура, в които добавих половин килограм свинска плешка. Получих четири гласа "за" и нито един "въздържал се" :thumup: ! Утре съм планирала Пилешки бутчета с чесън и лимон и Булгур за гарнитура. За десерт трябва да измисля някакъв бърз сладкиш, мисля, че ще е с орехи. А, да не забравя-половинката днес ми говори за някаква салата с орехи, с която ще ме изненадва утре :o ! Вече нямам търпение, после ще ви разкажа... :wink:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » нед яну 27, 2013 12:23 am

Здравейте весели :chef:.Снощи имахме гости стояхме до 4ч и днес съм като парцал,но все пак трябва да се яде. За обяд яйца на очи а за вечеря боб яхния с наденички,гъби в масло :hungry:обожавам ги.За десерт шоколадов кекс и портокали.Днес като пазарувах видях намалени праскови на 10крони 10крони са 76ст викам си ще купя 2 кг защото ги обичам много макар,че съм против купуването на плодове когато не е сезона им.Пълни са с нитрати.Отивам на касата и се оказва,че 10крони струва само едната праскова кой знае колко пари щях да платя за мойте 2кг :D :D :D .Спокойна нощ и весела и топла неделя.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед яну 27, 2013 8:44 am

Привет, весели :chef: ,днес - почивен ден - има доста храна и не се налага да готвя,десерта е плодове - ябълки,мандарини,вчера купих ягоди,добре ухаят,но ми стоят някак гумени. Ели, посмях се за прасковите,ако бях аз - също бих постъпила като теб, плодовете са ми слабост, колкото до нитратите - нима има вече плодове и зеленчуци без нитрати, тук в България непрекъснато се сигнализира за заразени картофи -внос,чушки,домати и много плодове,мандарините допълнително се оцветяват - за добър търговски вид,а потребителя - не го мислят,нека бавно и славно се трови.Хайде, не можем да оправим света,видно е - пожелавам на всички прекрасен ден. :winkiss: :music: :sun: :music: :winkiss: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена